301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Ekim 2018 - Salı 21:44 Bu haber 4484 kez okundu
 
38 Yaşında Emeklilik İsteyen Yok, Gasp Edilen Hakkını Arayan Var!
Cumhurbaşkanı Erdoğan Emeklilikte Yaşa Takılanlarla ilgili görüşlerini açıklarken, 38 yaşında emeklilik olmayacağını belirtti. Zaten Türkiye’de 38 yaşında emekli olacak hiç kimse yok! Hakları gasp edilmişi mağdur bir EYT grubu var.
MANŞET Haberi


Türkiye’de 38 yaşında emekli olacak hiç kimse yok!  Hakları gasp edilmişi mağdur bir EYT grubu var.

Bu grubun hakları, 1999 yılında çıkan yasa ile ellerinden alındı. Mağdur millet sadece ellerinden alınan hakları geri istiyor.  Hiçbir kanun vatandaş aleyhine geriye dönük olarak işletilemez.

 

Partisinin Meclis grup toplantısında konuşan Erdoğan, dünyanın hiçbir yerinde 38 yaşında emeklilik diye bir uygulama olmadığını söyleyerek, şöyle devam etti:

"1999'da yapılan düzenleme ile yaş şartı getirildi. Emeklilikte yaşa yakılanlar kampanyasının özünde bu vardır. Dernek kurulmuş, bu derneğin başındaki hanımefendi 1992'de sisteme dahil olmuş. Eski sistem devam etseydi 38 yaşında emekli olacaktı. Şimdi bu hanımefendi 2020'de yani 48 yaşında emekli aylığı almaya başlayabilecek. Dünyanın hiçbir yerinde 38 yaşında emeklilik diye bir uygulama yoktur. Ortalama emeklilik yaşı ülkemizde 52'dir."

 

38 yaşında emeklilik zaten yok!

Vatandaşlar ise, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ifadelerine göre, zaten 38 yaşında kimse emekli olamıyor. Bu kişi kanun çıksa bile bugün 46 yaşında emekli olabiliyor. Kaldı ki, mağdur kitle bu kadına indirgenip, bireyselleştirilemez.  Hiç kimse de emeklilik yaşını 38’e indirin demiyor. “Şeklinde konuşuyor.

 

Yıllık maliyet 26 Milyar TL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Emeklilikte yaşa takılanlar denilen gruba giren, 6.3 milyon kişi bulunuyor. Bunlardan, 1.3 milyonu hemen emekli olabilecek durumda, kalanları da peyderpey emekliliğini talep edebilecektir. Bu teklifin ülkemize yıllık ilave maliyeti 26 milyar lira. Erken emeklilikten yararlanacakların tamamı göz önüne alındığında bu rakam 750 milyar lirayı buluyor.” Dedi.

 

Ellere var bize yok mu?

Kamudaki israfları göz önüne alan vatandaşlar, bu israfların bile yıllık milyarları bulduğunu ifade ederek, kamudaki ve saraydaki tasarrufun dahi bu sorunu çözeceğini belirtiyor.

Ayrıca vatandaşlar, Suriyeli mağdurlara 30 Milyar Dolar civarında kaynak bulunduğunu, kendi mağdurlarına neden kaynak ayrılmadığını soruyor.

 

Bu sorun siyasi değil, kitleseldir.

Bu sorunun siyasi olmadığına dikkat çeken mağdur vatandaşlar, “Emeklilikte yaşa takılanlarla sadece bir siyasi görüşe sahip değil. Her siyasi görüşten mağdur var. Bu siyasal bir sorun değil, kitlesel milletin sorunu. Ayrıca son kanun teklifini iktidara her konuda destek olan MHP verdi.” Şeklinde konuşuyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 38, Yaşında, Emeklilik, İsteyen, Yok,, Gasp, Edilen, Hakkını, Arayan, Var!,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 23.10.2019
Bugün
16° - 22°
Perşembe
16° - 22°
Cuma
15° - 22°
İstanbul

Güncelleme: 23.10.2019
İmsak
05:51
Sabah
07:16
Öğle
12:54
İkindi
15:52
Akşam
18:22
Yatsı
19:41
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

 

 

 

 

Haber Yazılımı