301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Aralık 2017 - Perşembe 16:14 Bu haber 2249 kez okundu
 
Ahmet Gürbüz: Yüzü sokağa dönük, donanımlı bir ekiple geliyoruz.
CHP Gaziosmanpaşa İlçe Başkan Adayı Ahmet Gürbüz, nasıl bir ilçe başkanı olacağı, nasıl bir ekiple yola çıktıklarını Gophaber’e anlattı.
Yerel Siyaset Haberi


İşte CHP Gaziosmanpaşa İlçe Başkan Adayı Ahmet Gürbüz’e yönelttiğimiz sorular ve Gürbüz’ün verdiği cevaplar.

 

Ahmet Gürbüz’ü tanıyabilir miyiz? Sosyal ve siyasal çalışmaları nelerdir?

1964 yılında Gaziosmanpaşa’da doğdum. İlköğrenimimi  Cemal Gürsel İlköğretim Okulu’nda, orta öğrenimimi Vefa Poyraz Lisesi’nde tamamladım. Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1987 yılında mezun oldum.

Ayrıca siyasal ve sosyal gelişmelere olan ilgim nedeniyle Anadolu Üniversitesi, İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdim.

Ayrıca Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV)’nın düzenlediği Yerel Yönetimler Okulu Sertifika Programı’nı da tamamladım.

Üniversite yıllarını saymazsak, siyasi yaşamıma 1993 yılında Demokratik Sol Parti’de (DSP) başladım. 2000 yılına kadar süren bu dönemde önce Gençlik Kolları’ndan sorumlu yönetim kurulu üyeliği, sonra ilçe sekreterliği görevlerinde bulundum.

Bir süre siyasete ara verdiğim dönemde meslek örgütüm olan İstanbul Diş hekimleri Odası ve Türk Diş hekimleri Birliği’nin çeşitli komisyon ve organlarında uzun yıllar çeşitli görevlerde bulundum.

Meslek örgütümde aktif olarak son görevimi İstanbul Dişhekimleri Odası Genel Sekreteri olarak tamamladım. Ayrıca bu dönemde İstanbul Sağlık Meslek Odaları’nın (Tabip, Eczacı, Veteriner Hekimler Odaları) dönem sekretaryası görevini de sürdürdüm.

2012 yılında bir süre CHP Gaziosmanpaşa İlçe Yönetim Kurulu’nda ilçe başkanı olarak görev yaptım.  Halen, CHP İstanbul İl Sağlık Komisyonu üyesiyim. 2014 yerel seçimlerinde Gaziosmanpaşa Belediye Meclis Üyesi olarak seçildim.

Şu an tüm çabalarımı CHP’nin iktidar olması için veriyorum. Çünkü CHP’nin  aydınlık Türkiye’nin güvencesi olduğunu düşünüyorum.

 

Neden CHP Gaziosmanpaşa ilçe başkan adayı oldunuz?

Bu ilçede doğdum. Bu ilçede çalışıyor ve yaşıyorum.  Ailemin,  arkadaşlarımın çoğu Gaziosmanpaşa’da. Ben semtini seven aydınlık, çağdaşlığa, laikliğe  ve sosyal demokrasiye inanan  hayata sol pencereden bakan Atatürk’çü  bir insanım. Son yıllarda ülkemin geleceğinde bu hedeflerden ciddi bir şekilde sapma görüyor ve kaygılanıyorum. Kaldı ki;  2019  süreci,  ülkemiz için, demokrasimiz için, geleceğimiz için belki de karanlık tünele girişten önceki son çıkış olacak. Ya çoğulcu parlamenter demokratik sisteme sahip çıkacağız, ya da sözde Başkanlık sistemi adı altında “TEK ADAM” yönetimine onay verip, Cumhuriyet ile vedalaşacağız.

Bu süreçte hepimize tarihi bir görev düşüyor. Şayet, 2019 seçimlerinde ülkemizi tehdit eden tehlike püskürtülmez ise bugünleri çok arayacağız demektir. O yüzden siyasi kadrolar ve  kongrelerde seçilecek İlçe Başkanı ve yöneticiler çok önemli. Bu tarihsel süreçte ekip arkadaşlarımın destek ve önerileriyle ilçemizi ve ülkemizi aydınlığa çıkarmak adına sorumluluk alarak ilçe başkanlığı görevine talip oldum.

 

Yönetim anlayışınız ve ilçe yöneticileriniz nasıl olacak?

Öncelikle dışlayıcı değil, kapsayıcı, kavgacı değil, barışçıl ve uzlaşmacı olacağız. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Farklılıkları zenginlik kabul edip ortak akla inanıyoruz.  Seçilecek kadroların ise  ülkenin içinde bulunduğu genel sorunları iyi tespit edip halka anlatabilecek ve çözüm yolları üretecek yeterli donanıma ve vizyona sahip olmasına önem vereceğiz. Kamuoyu nezdinde, halkın karşısına çıkıldığında inanılırlığı olan, liyakat sahibi ve güven verecek kadroların iş başına gelmesi gerekmektedir.

Ekip olarak bu duyarlılığa sahibiz.  İddia ediyorum bu konuda en geniş kadroya sahip ekip ile birlikte çalışıyorum. Liyakat sahibi donanımlı bir kadro ile geliyoruz. Yönetim ve aday olacak arkadaşlarımızın dışında çok geniş bir kadroyla alanlarında ve mesleklerinde uzman bir ekibiz.  Ekibimizde çok sayıda avukat, mali müşavir, mühendis  vb. liyakat sahibi arkadaşlarımız var. Ayrıca mahallelerinde sevilen sayılan bir çok örgüt emekçisi arkadaşımız var.  Biz örgüte de, liyakatada önem veren bir anlayışa sahibiz.

 Yönetim kadrolarımızın dışında alanların da uzman kadrolardan oluşan teknik çalışma grupları oluşturacağız.  Gaziosmanpaşa’nın geleceğini, sorunlarını tespit eden  ve çözüm önerilerini  geliştirerek projelerimizle birlikte  ilmek ilmek planlayacağız.

Birçok kurul oluşturacağız. Hukuk, spor, imar, kentsel dönüşüm, çevre vb.  gibi. Bunun dışın da  

Başta ‘Hayır’ bileşenleri olmak üzere, meslek odaları ve sivil toplum örgütleri ve dernekler  ile de irtibatta olacağız. İlçemizde ortak aklı tesis edeceğiz. Herkesin bilgi birikimine, katkısına, önerisine, enerjisine ihtiyacımız olduğunu gayet iyi biliyoruz.

 

Diğer ne gibi faaliyetleriniz olacak?

Kadın örgütlenmesine çok önem vereceğiz. Geniş katılımlı bir kadın örgütlenmesini ve  buluşmasını  şimdiden planlıyoruz. Kadınların siyasette de hayatta da etkin olmasını ve önemini biliyoruz.  Bunu yapamazsak siyasette de çağdaş ve aydınlık bir Türkiye ülküsünü de gerçekleştiremeyiz.

Gençlik kollarını da çok önemseyeceğiz. Gençlik dinamizmdir. Gençlik heyecandır. Gençlik yenilik ve çağdaşlıktır diyeceğiz. Hızla değişen  dünyamızda gençlerin yeni fikirlerine çok ihtiyacımız var.

Mahalle temsilciliklerimiz her şeyimiz, gözümüz, kulağımız ve sesimiz olacak.  Gaziosmanpaşa’nın mahalle mahalle, sokak sokak röntgenini çekeceğiz. Her mahalleye özel bir çalışma programı uygulayacağız.

Sokağa inen bir yapı oluşturacağız. Sokağa inmeyenin iktidar olamayacağını çok iyi biliyoruz. Bizim yüzü sokağa dönük bir ekibimiz var.

 

Spor yapar mısınız? Kitap okur musunuz? En son okuduğunuz kitap nedir?

Fırsat buldukça yürüyüş, yüzme  ve kayak yapıyorum. Kitap okumayı severim. En son okuduğum kitap, Barac Obama’nın Umudun Cesareti kitabıdır.

 

Partililerinize son olarak ne söylemek istersiniz?

Biz ekip ruhuna ve başarmaya inanan, dinamik, üretken, yüzü sokağa dönük bir kadro hareketiyiz.  CHP’yi Gaziosmanpaşa’da hak ettiği yere getirmeye inandık. Hedefimiz 2019 Gaziosmanpaşa, 2019 İstanbul  2019 Türkiye.  Çağdaş ve aydınlık bir Türkiye.  Bu yolda bize destek veren, bize olan inancını ortaya koyan tüm partili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Bu arada Ahmet Gürbüz ve ekibi, 22 Aralık 2017 Cuma akşamı saat 20:00 – 22:00 arasında Gaziosmanpaşa Meydan’da bulunan Gözde Düğün Salonu’nda delegeler ve partililere yönelik bir etkinlik düzenleyecek. Gürbüz, İstanbul Devlet Opera Sanatçısı Zafer Erdaş’ın sazı ve türküleriyle yer alacağı etkinliğe tüm partilileri davet ediyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Ahmet, Gürbüz:, Yüzü, sokağa, dönük,, , donanımlı, bir, ekiple, geliyoruz.,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 21.05.2019
Bugün
17° - 26°
Çarşamba
16° - 26°
Perşembe
18° - 25°
İstanbul

Güncelleme: 21.05.2019
İmsak
03:45
Sabah
05:35
Öğle
13:06
İkindi
17:02
Akşam
20:27
Yatsı
22:08
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

 

 

 

 

Haber Yazılımı