301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Ekim 2015 - Pazar 17:08 Bu haber 1239 kez okundu
 
AK Parti Seçim Beyannamesini Açıkladı
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu "AK Parti Seçim Beyannamesi"ni açıkladı.
Siyaset Haberi


'Reformlar, Vaatler, Temel Projeler'
13 yılda gerçekleştirdiğimiz sessiz devrimlerin kalıcı bir düzene kavuşması ve Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında ülkemizin bütün demokratik kriterlerde dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına girmesi için AK Parti olarak beyannamemizin ilk ve esası olarak yeni bir anayasa vadediyoruz. Yeni bir anayasa, yeni Türkiye'nin en temel taşıdır.

Demokratik doğasını kaybeden parlamenter sistemin karşısında etkin ve dinamik bir yönetim anlayışıyla başkanlık sisteminin daha uygun olduğunu düşünüyoruz.

AB tam üyelik perspektifi korunacak ve hız kazandırılacak.

Askeri dönemlerden kalan yürürlükteki siyasi partiler kanununu kaldırarak, yerine siyaset kurumunu güçlendirmek üzere siyasi parti özgürlüğünü güvence altına alacak, parti içi demokrasiyi güçlendirecek, siyasete katılımı teşvik edecek yeni bir siyasi partiler kanununu ivedilikle çıkaracağız.

Siyasi etik kanunu çıkaracağız. Seçim barajını yeniden düzenleyeceğiz.

Geleneksel İrfan Merkezleri ile cemevlerine hukuki statü verilecek.

Bundan sonra da Alevi toplum kesimlerimizin, kardeşlerimizin sorunlarının çözümü için gereken her türlü adımı atacağız. Bu noktada Geleneksel İrfan Merkezleri ile cemevlerine hukuki statü tanıyacağız. Aynı şekilde Geleneksel İrfan Merkezleri ile cemevlerinin ihtiyaçlarının karşılanması için 5393 sayılı Belediyeler Kanunu, 3194 sayılı İmar Kanunu ve 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanununda gerekli değişiklikleri yapacağız. Buradan Hacı Bektaş-ı Veli'ye selam olsun.

"Romanlara yönelik ayrımcılık zeminini ortadan kaldıracağız"
Başta istihdam, iskan ve eğitim sorunları olmak üzere, bütün toplum kesimlerinin ve Roman vatandaşlarımızın sorunlarının çözümüne hız vererek her türlü ayrımcılık zeminini ortadan kaldıracağız. Bu ülkede hiçbir vatandaş, ait olduğu kültür, etnik ve mezhebi geçmiş dolayısıyla tahkir edilemeyecek, dışlanamayacak, ötekileştirilemeyecek, hepsi devletin başının üzerinde olan vatandaşlar olarak en saygın konuma oturtulacak.

Kardeşliği ebedi kılacak demokratikleşme adımlarının önü açılacak. Milli birlik ve kardeşlik projesi korunacak. Bu süreci sabote etmeye çalışan terör örgütü yeniden silaha sarılmıştır. Çözüm sürecini varlığına tehdit gören örgüt yeniden eyleme başlamıştır.Kamu düzeni olmadığı toplumlarda özgürlükler korunamaz.

Yargıda kapsamlı reform öngörüyoruz. Disiplin dışında askeri mahkemeleri kaldıracağız. Yüksek mahkeme üyeliklerini ömür boyu kazanılmış hak olmaktan çıkaracağız. HSYK yeniden yapılandırılacak.

Aile Sosyal Destek Programı hayata geçiyor
İleri teknoloji ile ekonomik dönüşüm hedefliyoruz. Üretim verimliğini artıran bir politika belirleyeceğiz. İstanbul'da tahkim merkezi kuracağız. Enerji sağlık uzay bilişim gibi öncelikli sektörleri destekleyeceğiz. Rüzgar ve yenilebilir enerjiyi destekleyeceğiz. 5G'ye geçişin alt yapısını hazırlayacağız.

Ailenin ve çocukların ekonomik ve sosyal hayatın fırsatlarından yararlanmaları, olumsuz etkilerinden korunmaları için bir dizi eylem belirledik. Bu kapsamda sosyal yardım veya sosyal hizmete ihtiyacı olan bütün dezavantajlı vatandaşlarımıza ulaşacak olan Aile Sosyal Destek Programını ASDEP'i hayata geçiriyoruz. Sosyal yardım ve sosyal hizmete ihtiyaç duyan dezavantajlı tüm vatandaşlarımıza ulaşacağız, koğuş sisteminden ev ortamına geçeceğiz.

Ev almak için konut hesabı açan vatandaşa yüzde 15 destek vereceğiz.

Bütün annelerimize ilk çocuk için 300, ikinci çocuk için 400, üç ve üstü çocuklar için 600 lira vereceğiz. Şu ana kadar 265 bin anneye bu ödemeyi yaptık.

Kadınların siyasetten bürokrasiye kadar karar alma mekanizmalarına etkin katılımlarını sağlayacak her türlü tedbiri alacağız.

Anneler ilk çocukta 2, ikincide 4, üçüncüde 6 ay yarı zamanlı çalışacak ama tam ücret alacak.

Bilgisayar, animasyon, bizim maslların çocukların bilincine yerleşmesi için çalışma sağlayacağız.

Gençlere müjde üstüne müjde
Gençlerimiz için atacağımız adımları birer birer sizlerle paylaşıyorum. Her biri titizlikle ve Türkiye'nin geleceğini düşünerek planlanmış adımlar. Bir, seçilme yaşını inşallah 18'e indireceğiz. Seçme yaşını biz 18'e indirmiştik, seçilme yaşını da 18'e indiriyoruz. 21 yaşında bir çağı kapatıp bir çağı açan bir Sultan'ın nesilleri olarak 18 yaşındaki gençlerimizin dahi ülke yönetiminde etkin bir sorumluluk alabilecek altyapıya sahip olduklarına inanıyoruz. İki, gençlerimize sınırsız, ücretsiz internete erişme imkanı getiriyoruz, nerede olurlarsa olsunlar. Yine iş kurma anlamında sorular gelmişti. Kendi işini kurmak isteyen gençlerimize proje karşılığı 50 bin liraya kadar karşılıksız nakdi destek vereceğiz. 100 bin lira faizsi kredi verilecek. Kredi fonu aracılığı ile yüzde 85 oranın kefalet sağlanacak. Yeni iş kuran gençlerimize üç yıl boyunca gelir vergisi muafiyeti sağlayacağız. İlk kez iş bulan her gencimizin maaşının bir yıl boyunca devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız.

Emeklilere bir maaş zam
Bütün emeklilerimizi kuşatacak şekilde yılda bin 200 lira ek zam yapıyoruz. 7 Haziran öncesinde verdiğimiz söz, gelir adaletini sağlayacak şekilde emeklilerimizin alt gelir tabakasının seviyesini yükseltmişti. Yani bin liraya kadar olan emeklilerimize 100'er lira, bin 100 liraya kadar olanları bin 100'e tamamlamıştık, bir gelir düzeltmesi yapmıştık. Şimdi bütün emeklilerimize, hepsine ayda 100, yılda bin 200 lira. Yani takribi durumuna göre bir veya bir buçuk maaş ölçeğinde yeni zam yapıyoruz. Emeklilerimize hayırlı bereketli olsun.

Sosyal güvenlik destek kesintisini ortadan kaldırıyoruz.

Esnafa 30 bin lira faizsiz kredi
Taşeronluk çerçevesinde kamunun ihtiyaç duyduğu işlerde çalışan taşeronları kamuda istihdam edeceğiz.

Önümüzdeki dönemde esnafımıza düşük faizli kredi uygulamamıza devam edeceğiz. Ayrıca 30 bin Türk lirasına kadar faizsiz kredi desteği vereceğiz. KOBİ'lerin finansmana erişimini artırmak amacıyla taşınırların teminat olarak kullanılmasının önündeki engelleri tümüyle kaldıracağız. Emek yoğun sektörlerde yatırımcıların talebi halinde, çok önemli, sembolik bir kira bedeliyle anahtar teslimi karşılıksız fabrika yapacağız. 51 ilimizde uygulanmakta olan yüzde 6 oranındaki işveren sigorta primi indiriminde esas alınan 10 işçi çalıştırma zorunluluğunu da kaldırıyoruz. Bu imkandan 251 bin küçük işletmenin yararlanmasını sağlayacağız

Yem ve gübrede KDV'yi kaldırıyoruz. Genç çiftçilerimize 30 bin lira karşılıksız destek vereceğiz. İletme büyüklüğü 5 dekar altında olan çiftçilere destekleme ödemesi yapılacak. kırsal kalkınma desteklerini 81 ile yayacağız.

Asgari ücreti vaadi
Tüm okularımzıda tam güne eğitime geçilecek. Öğretmen akedemisini kuracağız. Meslek eğitmini yeniden yapılandırıp yeni bir proje etrafında yapılanmaya gidilecek. Yüksek eğitime geçiş sınavların yılda birkez değil iki ya da üç kez yapılacak. Üvretsiz müze kartı verilecek. Bazı derslerin müze ve kütüphanelerde yapılması sağlanacak.

Asgari ücreti bin 300 liraya çıkarıyoruz. Ayrıca yapılan işin tehlike sınırına göre farklılaşma sağlanacak.

Büyük projeler
Silvan birinci merhale projesi 200 bin alanın sulanması hedeflenmektedir.

Elektrikli yerli marka otomobil için çalışmalarımız sürdürülmektedir.

2023 yılına kadar toplam 470 tüneli hizmete açılacak.

Üç katlı büyük İstanbul Tüneli Projesi. Günde 6,5 milyon vatandaşımızın kullanacağı bu proje, toplam 9 farklı raylı sistemi birbirine bağlayacak, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin trafiğine nefes aldıracak. Dünyada ilk üç katlı tüneli inşallah İstanbul'a armağan edeceğiz.

Yüksek hızlı milli tren inşa edilecek.

20 yerde lojistik merkez kuracağız. Bunlardan yedisi hizmete başladı.

İstanbul yeni havalimanı projesi.

Yüzlerce proje arasında özellikle önem verdiğimiz bir proje bölümünde de mührü vurmak istiyoruz. Bu da Demokrasi ve Özgürlükler Adası Projesi. Demokrasimize kara bir leke gibi yapışan Yassıada Mahkemeleri'nin kurulduğu Yassıada ve Sivriada farklı bir yaklaşımla ele alınarak, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'na dönüştürülecek. Bu kapsamda müzeler, kongre merkezi, konferans salonu, restoranlar ve konaklama tesisleri gibi tesisler inşa edilecek. Yassıada ile Sivriada'da oluşacak bu kompleks, dünyanın önemli barış görüşmelerinin yapıldığı barış adaları haline dönüştürülecek inşallah.

Kaynak: Yenisafak.com

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: AK, Parti, Genel, Başkanı, Başbakan, Ahmet, Davutoğlu, “AK, Parti, Seçim, Beyann
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Az Bulutlu
Güncelleme: 06.06.2020
Bugün
16° - 29°
Pazar
17° - 26°
Pazartesi
17° - 25°
İstanbul

Güncelleme: 06.06.2020
İmsak
03:28
Sabah
05:25
Öğle
13:08
İkindi
17:07
Akşam
20:40
Yatsı
22:29
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
2
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
3
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
4
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
5
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
6
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
7
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
8
Göztepe
37
0
9
7
10
26
9
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
10
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
11
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
12
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
13
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
14
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
15
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
16
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
17
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
18
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
Arşiv Arama
Modül 1

 

 

 

 

Haber Yazılımı