Haber Detayı
15 Temmuz 2017 - Cumartesi 07:47 Bu haber 979 kez okundu
 
AP Lideri Vecdet Öz'den 15 Temmuz Açıklaması
Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında basın açıklaması yaptı.
Siyaset Haberi


Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz basın açıklamasında şunları ifade etti:

"Bizler iki darbe bir muhtıra yaşamış ve geçmişte büyük mağduriyetlere muhatap olmuş bir siyasetin temsilcileriyiz. Her zaman darbelere ve bunların FETÖ gibi uluslararası destekli hain işbirlikçilerine karşıyız.

 

15 Temmuz'da ülkesi uğruna canını siper eden vatandaşlarımıza minnettarız ancak darbe konusunda tecrübeli bir parti olarak 15 Temmuz darbe girişiminde henüz aydınlığa kavuşmamış bazı olaylar karşısında da aşırı derecede rahatsız ve endişeliyiz.

 

Darbecilere devletin tüm imkan ve kadrolarını seferber eden, atama kararnamelerini imzalayan, her türlü darbe yapma imkanını adeta ikram eden, halen siyasi ayağını bünyesinde barındırıp koruyan ve tüm bunlara rağmen herkesten fazla mağdur olmayı başaran AKP iktidarını kesinlikle masum ve samimi bulmuyoruz.

 

Bizler için 15 Temmuz bundan böyle her yıl; AKP'nin neden olduğu ve FETÖ ile siyasi işbirlikçilerinin yaratmış olduğu terörde kurban edilmiş şehitlerimizi yad etme ve ülkenin başına gelen bu felaketlere sebep olan tüm siyasileri lanetleme günü olacaktır.

 

Törenlerdeki niyet apaçık ortadadır;

Amaç AKP'yi aklamak, FETÖ'nün siyasi uzantılarını korumak, FETÖ mücadelesi adı altında TSK'yı hürmetten düşürmek, kahraman Türk halkını bir kez daha kullanarak siyasi şov yapmak, işledikleri suçu muhalefete mal ederek 2019 seçimlerini garantilemektir.!

 

Bizler ADALET PARTİSİ olarak bu gerçeklerin ışığında şehitler üzeriden siyasi bir rant sağlamasının, TSK'nın yıpratılmasının ve bu olaylar kullanılarak siyasi şov yapılmasının karşısındayız. Bu nedenle de samimiyetine inanmadığımız devlet törenlerine katılmayıp milletle elele her il başkanlığımızda münferit bir anma töreni düzenleme kararı almış bulunuyoruz.

 

FETÖ'nün siyasi ayağı açığa çıkarılıp yargılanmadığı sürece de AKP iktidarının bu tür faaliyetleri bir senaryo niteliği taşıyacak ve milletin vicdanında kanayan bir yara olarak kalmaya devam edecektir.

 

FETÖ'yü bu ülkenin başına bela edenlere lanet olsun; bu uğurda mücadele ederek canını veren tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun."

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: AP, Lideri, Vecdet, Öz'den, 15, Temmuz, Açıklaması,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 21.11.2018
Bugün
13° - 18°
Perşembe
11° - 15°
Cuma
- 12°
İstanbul

Güncelleme: 20.11.2018
İmsak
06:19
Sabah
07:50
Öğle
12:57
İkindi
15:26
Akşam
17:51
Yatsı
19:15
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

 

 

 

 

Haber Yazılımı