301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Şubat 2014 - Pazartesi 11:57 Bu haber 1682 kez okundu
 
CHP Eyüp'te Adayını Değiştirdi.
Duyuru İlan Haberi


Eyüp'te başkan adayı Ferzan Özer oldu.
 
CHP Eyüp'te bir süre önce Selami Çelebioğlu olarak açıkladığı adayını değiştirerek, Ferzan Özer'i aday gösterdi. Bilindiği üzere Çelebioğlu, SKM'yi kurmuş, aday tanıtım programı yapmış ve seçim çalışmalarına başalmıştı.
 
Fakat, ilçe örgütünün yoğun baskıları durmak bilmedi. İlçe yönetimi Çelebioğlu ile bir türlü bir araya gelemedi. Yönetim aday tanıtım ve diğer programlara katılmıyordu.  Dün akşam yapılan MYK ve PM sonrası aday değişikliğine gidildi.
 
1895 Yılında Manastır Rumeli'den İstanbul'a gelen İlyas Efendinin torunu olan Ferzan Özer, Dedelerinden kalma Eyüp'te kurduğu  işletme 113 yıldır faaliyetlerine hala devam etmektedir.
 
İlyas Efendi'nin kurucusu olduğu Özer ailesi Eyüp'ün sosyal ve siyasi hayatında her zaman yer almıştır. Demokrat Parti geleneğinden gelen Özer Ailesi 27 Mayıs 1960 darbesi ile Eyüp'ten sürülür.
 
Demokrasiyle beraber Tekrar Eyüp'e dönen aile Nişanca Mahallesi'ndeki yaşamını sürdürür. Ferzan ÖZER,  bu kadar köklü bir Eyüp'lü ailenin çocuğu olarak 14 şubat 1962'de doğmuştur.
 
Babası Sabri ÖZER, Amcası Osman ÖZER ve kuzeni Rıdvan ÖZER Eyüp Spor Kulübünde yıllarca başkanlık yaptı. Ferzan ÖZER'in amcası Osman Özer 27 Mayıs 1960 darbesine kadar daimi encümende, ve daha sonra da dört dönem Adalet Partisi'nden Eyüp'ten milletvekili olarak görev yapmıştır.
 
Babası Sabri ÖZER ise 16. yıl Adalet Partisi Eyüp İlçe Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Eyüp Rami'de bulunan "Boşnak Hüseyin Efendi Sokağı" ve bu sokağa adını veren Hüseyin Efendi, Ferzan ÖZER'in büyük dedesidir.
 
Ferzan ÖZER'in Sosyal Yaşamı;
 - EyüpDostları Vakfı'nın Kurucusu ve mütevelli heyet Üyesidir.
" BİAD" İşadamları Derneği üyesi ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürdü.
- BAKSEV Vakfı Yaşam Merkezi ve Huzurevinin kurucu ve mütevelli heyet üyesi.
- İstanbul Ticaret Odası ve Sakatatçılar Odası Üyesi.
 
Ferzan ÖZER'in Siyasi Yaşamı;
1999 Yılında Demokratik Sol Parti (DSP)'ye üye olarak siyasete başlamış, daha sonra partinin ilçe sekreteri olmuştur.
İsmail Cem liderliğinde kurulan Yeni Türkiye Partisi'nin kurucularından olup 2002 tarihinde bu partinin ilçe başkanlığını yapmıştır.
YTP  Cumhuriyet Halk Partisi ile birleşince CHP üyesi olmuştur. Partide çeşitli görevlerde bulunan Ferzan ÖZER, Bakırköy Belediye Meclisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi ve Marmara Belediyeler Birliği Üyesidir.
Halen CHP Bakırköy Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapan Özer, Encümen Üyesi, İmar Komisyonu Başkan Vekilliği ve Deprem Afet Komisyon görevlerine devam etmektedir.
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Olarak ise; Meslek Odaları ve Kent Ekonomisi ile Engelliler Komisyonu üyesidir.
Ayrıca Marmara Belediyeler Birliği'nde Gençlik ve Spor Komisyonu Başkan Vekiili olarak görev yapmaktadır.
Evli ve iki çocuk babası olan Ferzan ÖZER'in kızı Avukat olup, oğlu ise halen İngiltere'de Üniversite eğitimine devam etmektedir.Flaş Haber Alaettin Arslan
 
 
Kaynak: Editör: Gophaber
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 21.01.2019
Bugün
- 12°
Salı
- 12°
Çarşamba
- 14°
İstanbul

Güncelleme: 21.01.2019
İmsak
06:46
Sabah
08:17
Öğle
13:22
İkindi
15:51
Akşam
18:15
Yatsı
19:39
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

 

 

 

 

Haber Yazılımı