301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Ağustos 2016 - Pazartesi 15:41 Bu haber 3679 kez okundu
 
Başkan USTA’nın Darbe Refleksi
15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişiminde, Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin anında aldığı tavır dikkat çekti.
Gaziosmanpaşa Haberi


Gaziosmanpaşa Belediyesi, darbeye karşı diğer belediyelerden önce tavır aldı. 

15 Temmuz 2016 Cuma gecesi yaşanan darbe girişimine engel olmak için bazı kişi ve kurumlar anında müdahalede bulundular. Yapılan bu müdahaleler darbe girişimin başarısız olmasına neden oldu. Bazı vatandaşlar ise bu uğurda şehadet mertebesine ulaştı… 

Darbe girişimi esnasında bazı kişi ve kurumlar hızlı refleks gösterip, müdahalelerde bulunurken; bazı kişi ve kurumların refleksi darbe bertaraf edildikten sonra ortaya çıkmaya başladı. 

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve ekibinin refleksi bu konuda dikkat çekti! 

Başkan Usta, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın televizyonda vatandaşları sokağa çıkmaya davet etmenin hemen ardından 16 Temmuz 2016, 00:39’da facebook sayfasından vatandaşları sokağa davet etme noktasında tavrını ortaya koydu. 

Hatta Başkan Usta, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın facebook sayfasındaki 00:42 saat göstergeli duyurudan, 3 dakika önce davranması dikkat çekti! 

Başkan Usta’nın talimatı ile o gece yine saat 00:40’de Gaziosmanpaşa’da 300 bin kişiye mesaj atılarak, vatandaşlar darbeye karşı sokağa davet edildi. 

Bu saatler ekranlarda kayıtlı duruyor. Ama daha öncesinde 23:50’de başlayan anons araçlarının sokaklarda darbeye karşı anonslar yaptığını sizde duymuşsunuzdur… 

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin darbe gecesi ortaya koyduğu refleks, diğer belediyelerin önüne geçti. Kitleleri harekete geçirme noktasında önemli bir kurum olan belediyelerin bazıları ise darbe bertaraf edildikten sonra bazı mesajlar atmaya başladı. Hangi belediyeler bu noktada zayıf kaldı! Sosyal medya hesaplarına baktığınızda görebilirsiniz.

Kamuoyunun, milletin ortak kanaati: Darbe gecesi, darbeye karşı cephe alan, durdurmaya kalkanlar bu vatanı, memleketi seven samimi insanlar… 

Ertesi gün ortaya çıkıp, fotoğraf atıp, yazıp çizenler reklamdan başka bir şey değil… 

Gaziosmanpaşa Belediyesi, darbe gecesi kitleleri harekete geçirme adına önemli işler yaptı. Ve sonrasında demokrasi nöbetlerinde bu millete hizmet etmeyi ihmal etmedi. 

Gaziosmanpaşa Merkez Cami önü ve Küçükköy Meydan’da iki ayrı platform kurdu. Buralara yüzlerce sandalye sevk etti. Nöbetlerde vatandaşlara ücretsiz çorba, sandviç ve su dağıtmaya devam etti. 

İlçede 40 Bin Türk Bayrağı dağıtan belediye, ayrıca büyük bir otobüsü darbeye karşı yazılarla donatarak-giydirerek meydanda tuttu. Belediyenin üstündeki Led ekranlar ise darbe gecesinden itibaren, darbeye karşı yayındaydı… 

Bunları niye yazdık!

Haber bazen ayrıntıyı yakalamaktır.

Dikkatimizi çektiği için yazdık.

Şunu da gördük, yaşadık!

Başkan Usta ile darbe girişimi sonrası belki bir kere el sıkışıp merhabalaştık.

Ama her akşam merhabalaşmak için yarışan onlarca insan gördük!

!!!

Haber - Analiz: Ali Şükrü KARA

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 15, Temmuz, akşamı, yaşanan, darbe, girişiminde, Gaziosmanpaşa, Belediyesi’nin,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 21.01.2019
Bugün
- 12°
Salı
- 12°
Çarşamba
- 14°
İstanbul

Güncelleme: 21.01.2019
İmsak
06:46
Sabah
08:17
Öğle
13:22
İkindi
15:51
Akşam
18:15
Yatsı
19:39
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

 

 

 

 

Haber Yazılımı