301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Ekim 2015 - Çarşamba 18:52 Bu haber 2359 kez okundu
 
Başkan Usta, Brüksel’de Kentsel Dönüşümü Anlattı
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, AB tarafından düzenlenen ‘Open Days’ Avrupa Bölgeler ve Şehirler Haftası’nda katıldığı panelde ilçede yürütülen kentsel dönüşümle ilgili tecrübelerini paylaştı.
Dünya Haberi


Belçika’nın başkenti Brüksel, 12 - 15 Ekim 2015 tarihleri arasında AB Komisyon ve Bölgeler Komitesi'nin birlikte hazırladığı 'Open Days' Avrupa Bölgeler ve Şehirler Haftası'na ev sahipliği yaptı. 30 ülke ve 177 yerel idareden 6 bin temsilcinin katıldığı etkinlikte Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da, bir sunum yaptı.

Akıllı kentleşme, çevre duyarlılığı ve hibe projelerin konu edinildiği ‘Bölgesel Gelişme ve İnovasyon Fırsatları’ başlıklı panelde konuşan Başkan Usta, “Gaziosmanpaşa’nın her noktasını düzenleyebilmek amacıyla 1/5000 ölçekli Master Plan projemizi hazırladık. Bu projeyle tüm bölgelerimizin ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanabilmesini sağlamaya çalıştık. Şehirdeki yaşama şartlarının zorlaşmış olması, yapı stoğunun yaşlanmış olması, sosyal ve kültürel donatı alanlarının yetersizliği, ilçemizin İstanbul’un merkezinde olmasına rağmen kentin geneliyle entegrasyonundaki eksikliklerin giderilmesi, yaşam kalitesinin düşüklüğü ve her şeyden önemlisi deprem tehlikesi bizi Gaziosmanpaşa’yı yenileme anlamında zorunlu kıldı. Bu kararlılıkla ilçemizin yüzde 40’ına yakın bir alanda kentsel dönüşüm çalışmalarına başladık” dedi. Başkan Usta, kentsel dönüşümde karşılaşılan zorluklar ve yatırım fırsatları hakkında da katılımcıları bilgilendirdi.

OPEN DAYS ETKİNLİĞİ NEDİR?

Open Days, Avrupa Bölgeler Komitesi ve Avrupa Komisyonu Bölgesel Politika Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 30 ülkeden 177 yerel idarenin katıldığı bir etkinlik. AB karar mercilerini, ulusal, yerel ve bölgesel politikacıları, iş dünyası temsilcilerini ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiren etkinliğe her yıl yaklaşık 6.000 yerel yönetim üyesi katılıyor. Etkinliğin öncelikli hedefinin, yerel idarelerin paylaşımda bulunmaları ve böylelikle hizmet kalitelerini arttırmaları ve yerel idarelerin birbirleriyle işbirliği oluşturmaları için uygun ortamlar yaratılması olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Gaziosmanpaşa, Belediye, Başkanı, Hasan, Tahsin, Usta, AB, tarafından, düzenlene
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 21.01.2019
Bugün
- 12°
Salı
- 12°
Çarşamba
- 14°
İstanbul

Güncelleme: 21.01.2019
İmsak
06:46
Sabah
08:17
Öğle
13:22
İkindi
15:51
Akşam
18:15
Yatsı
19:39
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

 

 

 

 

Haber Yazılımı