301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Mart 2018 - Cumartesi 22:15 Bu haber 896 kez okundu
 
BTP'den Atatürk Açılımı
Bağımsız Türkiye Partisi, son günlerde Atatürk'ü yeniden tanıtma çalışmalarına başladı. Haydar Baş ise Atatürk ile ilgili kitap yazdı.
Siyaset Haberi


BTP Atatürk Vatandır Sloganıyla Türkiye genelinde toplantılar yapıyor.

 

Prof. Dr. Haydar Baş'ın lideri olduğu Bağımsız Türkiye Partisi, Atatürk'ü anlamak adına bir dizi etkinlikler yapmaya başladı. BTP'nin önde gelen isimleri 'Atatürk Vatandır' adı altında konferanslar veriyor.  

 

BTP lideri Haydar Baş ise "Hoşgeldin Atatürk"  isimli birde kitap yazdı. Haydar Baş'ın Atatürk ile ilgili düşüncelerinden bir kesit ise şöyle oldu:

 

"İngiliz ve Yunan istihbaratının tetikçiliğini yapıyorlar"

Prof. Dr. Baş, "Mustafa Kemal'in darül bekaya rıhletinin üzerinden 79 yıl geçti. Bu 79 yılın tamamı diyebilirim yalan, iftira, dedikodu, fitne ve hakaretle geçti. Ama Allah'a şükürler olsun ben bu dönemlerin tamamında iyi bir Mustafa Kemalciydim, Atatürkçüydüm" dedi. Atatürk’ün aleyhinde konuşanların İngiliz ve Yunan istihbaratının tetikçiliğini yaptığını ifade eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "Onlar çünkü Türkiye'nin üzerinde ciddi hesapları olan devletler. Ben bunları hep uyardım, yanlış yapıyorsunuz dedim. İşte biz böyle bir dönemden gelen insanız. O dönemlerin tamamında ben Atatürkçü idim ve Atatürk'e sahip çıktım" şeklinde konuştu.

 

‘Milli Ekonomi Modeli'nin temellerini Atatürk attı’

Atatürk'ü farklı yönleriyle anlatan Prof. Dr. Haydar Baş, "Atatürk gerçek bir lider. O sadece bir iş yapmamış. Milli mücadeleyi vermiş milletin karnını doyurmuş. Milli Ekonomi Modeli'nin temellerini o gün atmış. Yerli malı, yurdun malı herkes onu kullanmalı... Onu o gün geliştirmiş. Ziraatta, sanatta her şeyde müthiş bir hareketlilik başlamış. Çiftçiye avans vermiş, üretime teşvik etmiş. Bendeniz Milli Ekonomi Modelini izah ederken bilhassa tarım ürünlerine mukabil yüzde 50 avans vereceğim derdim. Buradan hareketle bunu söylerdim. Yani beni bu konuda irşad eden merhum Mustafa Kemal Atatürk'tür. Sonunda onun görüşleri üzerine Milli Ekonomi Modelimi bina ettim. Şimdi modelim dünyanın 4 milyar insanı tarafından uygulanıyor. Yani bunun temelini atan Atatürk'tür" dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BTP'den, Atatürk, Açılımı,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 21.01.2019
Bugün
- 12°
Salı
- 12°
Çarşamba
- 14°
İstanbul

Güncelleme: 21.01.2019
İmsak
06:46
Sabah
08:17
Öğle
13:22
İkindi
15:51
Akşam
18:15
Yatsı
19:39
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

 

 

 

 

Haber Yazılımı