Haber Detayı
14 Nisan 2016 - Perşembe 20:36 Bu haber 6519 kez okundu
 
Gaziosmanpaşa Belediyesi'nden Kamulaştırma Açıklaması
Gaziosmanpaşa Belediyesi Bakanlar Kurulu tarafından alınan ve Resmi Gazete'de yayımlanarak yürülüğe giren 'Kamulaştırma' ile ile ilgili açıklamada bulundu.
Gaziosmanpaşa Haberi


Gaziosmanpaşa Belediyesi Bakanlar Kurulu tarafından kararı alınan ve Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 'Acele Kamulaştırma Yetkisi' ile ile ilgili açıklamada bulundu. Belediye basın müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle oldu:

"İlçemiz sınırları dahilinde, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun doğrultusunda yürütülen Kentsel Dönüşüm çalışmaları kapsamında, İlçemizde Riskli Alan ilan edilen bölgelerde 28.07.2015 tarihli Çevre ve Şehircilik Bakanlığından ve yine 01.09.2015 tarihli İçişleri Bakanlığından taleplerimiz karşısında, riskli alan ilan edilen bölgelerde “acele kamulaştırma yetkisi” Bakanlar Kurulu tarafından tarafımıza verilmiştir. Acele Kamulaştırma yetkimize ilişkin karar 10 Nisan 2016 tarihli ve 29680 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

İşbu karar ile ilçemiz sınırlarında yürütülen Kentsel Dönüşüm çalışmalarının bütüncül bir anlayış içerisinde ve zaman kaybı yaşanmaksızın gerçekleştirilmesi amaçlanmış olup; çalışma alanları içerisindeki taşınmazların tamamının kamulaştırılması söz konusu değildir. 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ile 2942 sayılı Kamulaştırma Kanunu kapsamında temel prensibimiz, riskli alanlarda hak sahibi olan vatandaşlarımız ile öncelikle anlaşma/uzlaşma sağlamak olup; acele kamulaştırma yetkimiz anlaşma/uzlaşma sağlanamayan hallerde dönüşümün sırf bu nedenle sekteye uğramasına, uzamasına ve anlaşmaya varılmış olan diğer hak sahiplerinin de haklarına kavuşmalarına engel olup-zarara uğramalarına neden olan taşınmazlar hakkında uygulanacaktır.

Bu bilgiler dışında gerçekten uzak, yanıltıcı ve kışkırtıcı beyan ve duyurulara itibar edilmemesi; konu hakkında yaratılmaya çalışılan haksız, hukuksuz, mesnetsiz iddia ve bilgilendirmeler karşısında sağduyulu davranmak gerektiğini; vatandaşlarımızı yanıltmaya yönelik tüm faaliyetleri gerçekleştiren sorumlular hakkında hukuki işlemlerin başlatılacağını kamuoyuna saygıyla bildiririz."

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Gaziosmanpaşa, Belediyesi, logo, Bakanlar, Kurulu, tarafından, alınan, Resmi, Gazetede
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 18.07.2018
Bugün
24° - 31°
Perşembe
23° - 30°
Cuma
23° - 30°
İstanbul

Güncelleme: 18.07.2018
İmsak
03:46
Sabah
05:40
Öğle
13:17
İkindi
17:13
Akşam
20:43
Yatsı
22:27
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

 

 

 

 

Haber Yazılımı