301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Ağustos 2016 - Çarşamba 11:24 Bu haber 1778 kez okundu
 
ODA AİDAT BORÇLARINA AF
Gaziosmnapaşa Küçükköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası, oda aidat borçları ile ilgili açıklamada bulundu.
Ekonomi Haberi


Esnaf Odası'ndan Yapılan Duyuru Şöyle Oldu:

"30.06.2016 tarihi (bu tarih dahil) itibarıyla, ödenmesi gerektiği halde bu tarihe kadar ödenmemiş olan; 07/06/2005 tarihli ve 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu hükümlerine göre esnafların üyesi oldukları odalara olan aidat borçları ile odaların birlik ve üyesi oldukları federasyonlara, birlik ve federasyonların Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonuna olan katılma payı borç asıllarının ödenmemiş kısmının birinci taksiti bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihi takip eden üçüncü ayın sonuna kadar, kalanı aylık dönemler halinde ve azami toplam altı eşit taksitte ödenmesi halinde, bu alacaklara uygulanan faiz, gecikme faizi, gecikme zammı gibi fer’i alacakların tahsilinden vazgeçilir.

Bu fıkra hükmünden yararlanılabilmesi için bu Kanunun yayımlandığı tarihi izleyen ikinci ayın sonuna kadar alacaklı birime başvurulması şarttır. Fıkra kapsamında ödenmesi halinde, ödenmemiş alacak asılları ile bunlara ilişkin faiz, gecikme faizi, gecikme zammı gibi fer’i alacaklar ilgili mevzuat hükümlerine göre tahsil edilir.

Bu fıkra hükmünden yararlanmak isteyen borçluların fıkrada belirtilen şartları yerine getirmelerinin yanı sıra dava açmamaları, açılmış davalardan vazgeçmeleri ve kanunun yollarına başvurmamaları şarttır. Bu kapsamda tamamı ödenen alacaklara ilişkin yargılama giderleri ile icra masrafları ve vekalet ücretleri karşılıklı olarak talep edilmez.

Bu kanunun yayımlandığı tarih itibarıyla üyelerin odalara, odaların birlik ve federasyonlara, birlik ve federasyonların da konfederasyona kısmen veya tamamen ödemiş olduğu aidat ve katılma yapı asıllarına isabet eden ve ödenmemiş olan faiz, gecikme faizi, gecikme zammı gibi fer’i alacakların tahsilinden vazgeçirilir."

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Gaziosmnapaşa, Küçükköy, Esnaf, Sanatkarlar, Odası, oda, aidat, borçları, açıkla
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Hafif Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 20.01.2019
Bugün
- 13°
Pazartesi
- 10°
Salı
- 10°
İstanbul

Güncelleme: 20.01.2019
İmsak
06:47
Sabah
08:18
Öğle
13:22
İkindi
15:50
Akşam
18:14
Yatsı
19:38
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

 

 

 

 

Haber Yazılımı