Haber Detayı
04 Şubat 2017 - Cumartesi 14:46 Bu haber 954 kez okundu
 
Genç Fikirler, Modern Şehirler Buluşması Yapıldı
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, ‘Genç Fikirler, Modern Şehirler Buluşması’ adı altında ilçede ikamet eden üniversite öğrencisi gençlerle biraraya gelerek görüşlerini dinledi.
Kültür Haberi


Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, ilçede ikamet eden üniversite öğrencisi gençlerle bir sohbet toplantısında biraraya geldi.

‘Genç Fikirler, Modern Şehirler Buluşması’ adı altında gerçekleşen toplantıda üniversiteli gençlere, ülke ve ilçe sorunlarıyla ilgili görüşlerini dile getirdi. Gaziosmanpaşa’nın geleceğinin şekillenmesinde üniversiteli öğrencilerin fikirlerini alarak ilçeye daha dinamik bir vizyon kazandırmayı hedefleyen toplantıya 100’den fazla öğrenci katılım gösterdi. Yapılan kahvaltının ardından Nikah Sarayı’nda devam eden toplantıda Gaziosmanpaşa’da süren kentsel dönüşümün yanı sıra eğitim, sportif ve kültürel konular dile getirildi. Üniversite öğrencilerinin özellikle kütüphane istekleri olduğu görülürken Başkan Usta, konuyla ilgili çalışma yapacaklarını ifade etti.

Toplantıda Gaziosmanpaşa’nın İstanbul’un merkezinde bulunmasına rağmen İstanbul geneline entegrasyonda sıkıntılar bulunduğunu belirten Başkan Usta, “Metro projelerimiz ve diğer ulaşıma dair projelerimizle ilçemizin İstanbul geneline entegrasyonunu sağlayacağız. Gaziosmanpaşa özellikle 3. Havaalanı ile Kanal İstanbul projesine yakınlığı dolayısıyla gelecekte çok ön plana çıkacak. Kentsel dönüşümle ilçemize kazandıracağımız yeni sosyal donatı alanları, kültürel ve sportif tesisler var. 2017 yılında 5 bölgede kentsel dönüşüm temeli atacağız. Bunun yanı sıra projesini oluşturduğumuz ve bu yıl içinde temelini atacağımız tesislerimiz ile birlikte halen devam eden ve bu yıl içinde açılacak tesislerimiz var. Biz bu tesisleri yapıyoruz içeriğini oluşturmak sizlere düşüyor. Biz bu tesisleri yapsak da, siz destek vermezseniz amacımıza ulaşamayız. Kültürel, sportif, sosyal faaliyetlerle siz bu tesislerin içeriğin dolduracak ve daha güzel bir Gaziosmanpaşa’da hep birlikte yaşayacağız. İlçemizi marka şehir yapmanın yolu buradan geçiyor” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Gaziosmanpaşa, Belediye, Başkanı, Hasan, Tahsin, Usta, ‘Genç, Fikirler, Modern,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 18.10.2018
Bugün
16° - 23°
Cuma
15° - 22°
Cumartesi
16° - 23°
İstanbul

Güncelleme: 18.10.2018
İmsak
05:45
Sabah
07:12
Öğle
12:56
İkindi
15:56
Akşam
18:29
Yatsı
19:48
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

 

 

 

 

Haber Yazılımı