301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Haziran 2015 - Pazartesi 23:31 Bu haber 1442 kez okundu
 
İllerde Kimler Milletvekili Oldu?
Resmi olamayan rakamlara göre 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri isim isim milletvekili dağılımı...
Siyaset Haberi


7 HAZİRAN 2015 TÜRKİYE GENELİ MİLLETVEKİLİ DAĞILIMI...

ADANA
AKP (5) : Necdet Ünüvar, Fatma Güldemet Sarı, Sadullah Kısacık, Talip Küçükcan, Mehmet Şükrü Erdinç
CHP (4) : Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Aydın Uslupehlivan
MHP (3) : Mevlüt Karakaya, Muharrem Varlı, Seyfettin Yılmaz
HDP (2) : Rıdvan Turan, Meral Danış Beştaş

ADIYAMAN
AKP (4): Ahmet Aydın, Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat
HDP (1): Behçet Yıldırım

AFYONKARAHİSAR
AKP (3): Halil Ürün, Ali Özkaya, Remziye Sıvacı
CHP (1): Burcu Kayıkcı
MHP (1) : Mehmet Parsak

AĞRI
HDP (4) : Leyla Zana, Berdan Öztürk, Dirayet Taşdemir, Mehmet Emin İlhan

AMASYA
AKP (1): Mehmet Naci Bostancı
CHP (1): Mustafa Tuncer
MHP (1): Mehmet Sarı

ANKARA 1. BÖLGE
AKP (7): Yalçın Akdoğan, Ahmet Gündoğdu, Ali İhsan Arslan, Jülide Sarıeroğlu, Murat Alparslan, Ertan Aydın, Tülay Selamoğlu
CHP (7): Ayşe Gülsün Bilgehan, Necati Yılmaz, Tekin Bingöl, Aylin Nazlıaka, Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi, Bülent Kuşoğlu
MHP (3): Yıldırım Tuğrul Türkeş, Zühal Topcu, Mustafa Erdem
HDP (1): Sırrı Süreyya Önder

ANKARA 2. BÖLGE
AKP (8) : Emrullah İşler, Ahmet İyimaya, Lütfiye Selva Çam, Vedat, Bilgin, Aydın Ünal, Ayhan Yılmaz, Mahmut Sami Mallı, Nevzat Ceylan
CHP (4): Şenal Sarıhan, Murat Emir, Ahmet Haluk Koç, Nihat Yeşil
MHP (2) : Şefkat Çetin, Mustafa Mit

ANTALYA
AKP (5) : Lütfi Elvan, Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökcen Özdoğan Enç, Sena Nur Çelik
CHP (5): Niyazi Nefi Kara, Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Mustafa Akaydın, Devrim Kök
MHP (3): Mehmet Günal, Ahmet Selim Yurdakul, Tarkan Akıllı
HDP (1) : Hakkı Saruhan Oluç

ARTV İN
AKP (1) : İsrafil Kışla
CHP (1) : Uğur Bayraktutan

AYDIN
CHP (4) : Bülent Tezcan, Metin Lütfi Baydar, Hüseyin Yıldız, Mehmet Fatih Atay
AKP (2): Mehmet Sadık Atay, Abdurrahman Öz
MHP(1): Ali Uzunırmak

BALIKESİR
AKP (3): Mahmut Poyrazlı, Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu
CHP (3): Mehmet Tüm, Ahmet Akın, Namık Havutça
MHP (2) : İsmail Ok, Recep Çetin

BİLECİK
AKP (1): Halil Eldemir
CHP (1): Yaşar Tüzün

BİNGÖL
AKP (2) : Şebnem Kocakelçi, Enver Fehmioğlu
HDP (1): Hişyar Özsoy

BİTLİS
HDP (2): Mizgin Irgat, Mahmut Celadet Gaydalı
AKP (1): Vedat Demiröz

BOLU
AKP (2) : Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü
CHP (1): Tanju Özcan BURDUR
AKP (1) : Reşat Petek CHP (1): Mehmet Göker
MHP (1) : Alparslan Ahmet Dursun

BURSA
AKP (9): Mehmet Müezzinoğlu, Emine Yavuz Gözgeç, Cemalettin Kani Torun, Hüseyin Şahin, İsmet Su, Hakan Çavuşoğlu, Önder Matlı, Zekeriya Birkan, Bennur Karaburun
CHP (5): Lale Karabıyık, Ceyhun İrgil, Orhan Sarıbal, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu
MHP (3): İsmet Büyükataman, Kadir Koçdemir, Tevfik Topçu HDP (1): Asiye Kolçak

ÇANAKKALE
CHP (2) : Muharrem Erkek Bülent Öz
AKP (1): Bülent Turan
MHP (1): İbrahim Kürşat Tuna

ÇANKIRI
AKP (2): Muhammet Emin Akbaşoğlu, Hüseyin Filiz

ÇORUM
AKP (3): Salim Uslu, Cahit Bağcı, Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt
CHP (1): Tufan Köse

DENİZLİ
AKP (3): Nihat Zeybekci, Mehmet Yüksel, Bilal Uçar
CHP (3): Melike Basmacı, Kazım Arslan, Gülizar Biçer Karaca
MHP (1) : Emin Haluk Ayhan

DİYARBAKIR
HDP (10) : İdris Baluken, Nursel Aydoğan, Nimetullah Erdoğmuş, Feleknas Uca, Altan Tan, Çağlar Demirel, Ziya Pir, İmam Taşçıer, Sibel Yiğitalp, Edib Berk
AKP (1): Cevdet Yılmaz

EDİRNE
CHP (2): Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan
AKP (1): Şemsettin Emir

ELAZIĞ
AKP (3): Şuay Alpay, Metin Bulut, Serpil Bulut
MHP (1): Yavuz Temizer

ERZİNCAN
AKP (1) : Talha Erol Durmaz
CHP (1): Erdoğan Özyalçın

ERZURUM
AKP (4): Efkan Ala, Adnan Yılmaz, Zehra Taşkesenlioğlu, İbrahim Aydemir
MHP (1): Kamil Aydın
HDP (1): Seher Akçınar Bayar

ESKİŞEHİR
CHP (3) : Gaye Usluer, Utku Çakırözer, Cemal Okan Yüksel
AKP (2): Nabi Avcı, Salih Koca
MHP (1): Ruhsar Demirel

GAZİANTEP
AKP (6): Mehmet Şimşek, Abdulhamit Gül, Şamil Tayyar, Canan Candemir Çelik, Abdullah Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan MHP (2): Ümit Özdağ, Ertuğrul Tolga
CHP (2): Mehmet Şeker, Mehmet Gökdağ
HDP (2): Celal Doğan, Mahmut Toğrul

GİRESUN
AKP (2): Turhan Alçelik, Adem Tatlı
CHP (1): Bülent Yener Bektaşoğlu
MHP: (1): Orhan Erzurum

GÜMÜŞHANE
AKP (1): Kemalettin Aydın
MHP (1): Mustafa Canlı

HAKKARİ
HDP: Selma Irmak, Nihat Akdoğan, Abdullah Zeydan

HATAY
AKP (5): Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk, Mehmet Alğan, Hacı Bayram Türkoğlu
CHP (4): Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu, Serkan Topal, Birol Ertem
MHP (1): Adnan Şefik

ISPARTA
AKP (2): Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel
MHP (1): Nuri Okutan
CHP (1): İrfan Bakır

MERSİN
CHP (3): Hüseyin Çamak, Durmuş Fikri Sağlar, Aytuğ Atıcı
AKP (3): Mustafa Muhammet Gültak, Yılmaz Tezcan, Muhsin Kızılkaya
MHP (3): Oktay Öztürk, Baki Şimşek. Ali Öz
HDP (2): Dengir Mir Mehmet, Çilem Öz

İSTANBUL 1. BÖLGE
AKP (14): İdris Güllüce, Mihrimah Belma Satır, Erol Kaya, Ahmet Berat Çonkar, Osman Can, Berat Albayrak, İsmet Uçma, Metin Külünk, Ravza Kavakcı Kan, Erkan Kandemir, Alev Dedegil, Mehmet Ali Pulcu, Hasan Sert, Hüseyin Yayman

CHP (11): Şafak Pavey, Gamze Akkuş İlgezdi, Gürsel Tekin, Barış Yarkadaş, Mehmet Akif Hamzaçebi, Mahmut Tanal, İlhan Kesici, Oğuz Kaan Salıcı, İhsan Özkes, Onursal Adıgüzel, Ali Özcan

HDP (3): Selahattin Demirtaş, Hüda Kaya, Erdal Ataş

MHP (3): Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter, Uygar Suphi Aktan

İSTANBUL 2. BÖLGE
AKP (12): Volkan Bozkır, Ayşe Nur Bahçekapılı, Ekrem Erdem, Aziz Babuşçu, Durmuş Ali Sarıkaya, Ethem Tolga, Şirin Ünal, Fatma Benli, Hüseyin Bürge, Sevim Savaşer, Haydar Ali Yıldız, Markar Eseyan

CHP (8): Selina Doğan, Aykut Erdoğdu, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Dursun Çiçek, Süleyman Sencer Ayata, Gülay Yedekçi Arslan, Kadri Enis Berberoğlu, Didem Engin

HDP (3): Turgut Öker, Filiz Kerestecioğlu, Sezai Temelli

MHP (3): Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu, Celal Adan, Murat Başesgioğlu

İSTANBUL 3. BÖLGE:
AKP (13): Mustafa Şentop, Özlem Zengin, Feyzullah Kıyıklık, Mehmet Muş, Mehmet Doğan Kubat, Tülay Kaynarca, Abdurrahim Boynukalın, Harun Karaca, Uğur Işılak, Mustafa Yeneroğlu, Mustafa Afşın Yazıcıoğlu, Mehmet Metiner, Halis Dalkılıç

CHP (9): Bihlun Tamaylıgil, İlhan Cihaner, Engin Altay, Ali Şeker, Erdoğan Toprak, Eren Erdem, Murat Özçelik, Zeynel Emre, Mehmet Bekaroğlu

HDP (5): Pervin Buldan, Garo Paylan, Abdullah Levent Tüzel, Ali Kenanoğlu, Emine Beyza Üstün

MHP (4): Meral Akşener, Atila Kaya, İsmail Faruk Aksu, Arzu Erdem

İZMİR 1. BÖLGE
CHP (6): Selin Sayek Böke, Musa Çam, Ahmet Tuncay Özkan, Tacettin Bayır, Özcan Purçu, Ali Yiğit
AKP (4): Veysel Eroğlu, Fatma Seniha Nükhet Hotar, Cemil Şeboy, Hüseyin Kocabıyık
MHP (2): Oktay Vural, Aslan Savaşan
HDP (1): Ertuğrul Kürkçü

İZMİR 2. BÖLGE
CHP (6): Zeynep Altıok, Kemal Kılıçdaroğlu, Zekeriya Temizel, Mustafa Ali Balbay, Aytun Çıray, Kamil Okyay Sındır
AKP (4): Mustafa İbrahim Turhan, Nesrin Ulema, Hamza Dağ, Kerem Ali Sürekli
MHP (2): Ahmet Kenan Tanrıkulu, Murat Koç
HDP (1): Müslüm Doğan

KARS
HDP (2): Ayhan Bilgen, Şafak Özanli
AKP (1): Mehmet Uçum

KASTAMONU
AKP (2): Mustafa Gökhan Gülşen, Metin Çelik
MHP (1): Emin Çınar

KAYSERİ
AKP (5): Mehmet Özhaseki, Ahmet Doğan, Yaşar Karayel, Kemal Tekden, Havva Talay Çalış
MHP (3): Yusuf Halaçoğlu, Ali Kilci, Süleyman Korkmaz
CHP (1): Çetin Arık

KIRKLARELİ
CHP (2): Türabi Kayan, Vecdi Gündoğdu
AKP (1): Hamdi Irmakİ

KIRŞEHİR
AKP (1): Salih Çetinkaya
MHP (1): Cemil Yıldırım

KOCAELİ
AKP (6): Fikri Işık, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Cemalettin Kaflı
CHP (3): Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan
MHP (2): Saffet Sancaklı, Lütfü Türkkan

KONYA
AKP (11): Ahmet Davutoğlu, Mustafa Baloğlu, Hüsnüye Erdoğan, Ziya Altunyaldız, Muhammet Uğur, Leyla Şahin Usta, Mehmet Babaoğlu, Abdullah Ağralı, Halil Etyemez, Rüveyda Gülseren Işık, Hacı Ahmet Özdemir
MHP (2): Mustafa Kalaycı, Mustafa Sait Gönen
CHP (1): Mustafa Hüsnü Bozkurt

KÜTAHYA
AKP (3): Mustafa Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel
MHP (1): Alim Işık

MALATYA
AKP (5): Öznur Çalık, Taha Özhan, Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar, Bülent Tüfenkçi
CHP (1): Veli Ağbaba

MANİSA
AKP (4): Recai Berber, Uğur Aydemir, Selçuk Özdağ, Murat Baybatur
CHP (3): Özgür Özel, Mazlum Nurlu, Tur Yıldız Biçer
MHP (2): Erkan Akçay, Zeynel Balkız

KAHRAMANMARAŞ
AKP (6): Mahir Ünal, Nursel Reyhanlıoğlu, Veysi Kaynak, Sevde Bayazıt Kaçar, Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlker Çitil
MHP (2): Fahrettin Oğuz Tor, Sefer Aycan

MARDİN
HDP (5): Mithat Sancar, Gülser Yıldırım, Erol Dora, Mehmet Ali Aslan, Enise Güneyli
AKP (1): Orhan Miroğlu

MUĞLA
CHP (3): Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan, Nurettin Demir
AKP (2): Hasan Özyer, Hasan Kökten
MHP (1): Mehmet Erdoğan

NEVŞE HİR
AKP (2): Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk
MHP (1): Mehmet Varol

NİĞDE
AKP (2): Alpaslan Kavaklıoğlu, Erdoğan Özegenw
MHP (1): Vedat Bayram

ORDU
AKP (3): Numan Kurtulmuş, Oktay Çanak, İhsan Şener
CHP (2): Seyit Torun, Mustafa Adıgüzel

RİZE
AKP (3): Hasan Karal, Hikmet Ayar, Osman Aşkın Bak

SAKARYA
AKP (5): Ayşenur İslam, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu , Ali İnci
CHP (1): Engin Özkoç
MHP (1): Zihni Açba

SAMSUN
AKP (5): Akif Çağatay Kılıç, Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Çiğdem Karaaslan, Hasan Basri Kurt
CHP (2): Kemal Zeybek, Hayati Tekin MHP (2): Erhan Usta, Hüseyin Edis

SİİRT
HDP (2): Kadri Yıldırım, Hatice Seviptekin
AKP (1): Yasin Aktay

SİNOP
AKP (1): Cengiz Tokmak
CHP (1): Barış Karadeniz

SİVAS
AKP (3): İsmet Yılmaz, Hilmi Bilgin, Selim Dursun
MHP (1): Celal Dağgez
CHP (1): Ali Akyıldız

TEKİRDAĞ
CHP (3): Faik Öztrak, Candan Yüceer, Emre Köprülü
AKP (2): Mustafa Yel, Ayşe Doğan
MHP (1): Bülent Belen

TOKAT
AKP (3): Coşkun Çakır, Celil Göçer, Fatma Gaye Güler
MHP (1) : Abdurrahman Başkan
CHP (1): Orhan Düzgün

TRABZON
AKP (4): Süleyman Soylu, Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar
MHP (1): Koray Aydın
CHP (1): Haluk Pekşen

TUNCELİ
HDP (2): Alican Önlü, Edibe Şahin

ŞANLIURFA
AKP (6): Nureddin Nebati, Mehmet Kasım Gülpınar, Seyit Eyyüpoğlu Mazhar Bağlı, Halil Özcan, Hamide Sürücü
HDP (6): Osman Baydemir, Dilek Öcalan, İbrahim Ayhan, Leyla Güven, Ziya Çalışkan, Yasin Batan

UŞAK
AKP (1): Mehmet Altay
CHP (1): Özkan Yalım
MHP (1): Durmuş Yılmaz

VAN
HDP (7): Figen Yüksekdağ Şenoğlu, Lezgin Botan, Yurdusev Özsökmenler, Adem Özcaner, Tuğba Hezer, Selami Özyaşar, Remzi Özgökçe
AKP (1): Burhan Kayatürk

YOZGAT
AKP (3): Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer
MHP (1): Sadir Durmaz

ZONGULDAK
CHP (2): Şerafettin Turpcu, Ünal Demirtaş
AKP (2): Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu
MHP (1): Zeki Çakan

AKSARAY
AKP (2): İlknur İnceöz Avukat, Nevzat Palta

BAYBURT
AKP (1) : Naci Ağbal
MHP (1): Karabey Kadri Karaoğlu

KARAMAN
AKP (2) : Recep Konuk, Recep Şeker

KIRIKKALE
AKP (2): Oğuz Kağan KöksaL, Ramazan Can
MHP (1): Seyit Ahmet Göçer

BATMAN
HDP (4): Ali Atalan, Saadet Becerekli, Ayşe Acar, Hasan Yağız

ŞIRNAK
HDP (4): Faysal Sarıyıldız, Leyla Birlik, Ferhat Encu, Aycan İrmez

BARTIN
AKP (1):Yılmaz Tunç
CHP(1): Muhammet Rıza

ARDAHAN
HDP (1): Taşkın Aktaş
AKP (1): Orhan Atalay

IĞDIR
HDP (2): Mehmet Emin Adıyaman, Kıznaz Türkeli

YALOVA
AKP (1): Fikri Demirel
CHP (1): Muharrem İnce

KARABÜK
AKP (1): Osman Kahveci
MHP (1): Durmuş Yalçın

KİLİS
AKP (1): Reşit Polat
MHP (1): Mustafa Yün

OSMANİYE
MHP (2): Devlet Bahçeli, Ruhi Ersoy
AKP (2): Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu

DÜZCE
AKP (3): Faruk Özlü, Fevai Arslan, Ayşe Keşir

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Resmi, olamayan, rakamlara, göre, 7, Haziran, 2015, Genel, Seçimleri, isim, isim
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 22.11.2019
Bugün
10° - 22°
Cumartesi
12° - 18°
Pazar
12° - 18°
İstanbul

Güncelleme: 22.11.2019
İmsak
06:22
Sabah
07:51
Öğle
12:55
İkindi
15:26
Akşam
17:49
Yatsı
19:12
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Sivasspor
21
0
2
3
6
11
2
Fenerbahçe
20
0
3
2
6
11
3
Trabzonspor
19
0
2
4
5
11
4
Alanyaspor
19
0
2
4
5
11
5
İstanbul Başakşehir
19
0
2
4
5
11
6
Galatasaray
19
0
2
4
5
11
7
Yeni Malatyaspor
18
0
3
3
5
11
8
Beşiktaş
18
0
3
3
5
11
9
Gaziantep FK
15
0
4
3
4
11
10
Çaykur Rizespor
14
0
5
2
4
11
11
Göztepe
13
0
4
4
3
11
12
Konyaspor
13
0
4
4
3
11
13
Kasımpaşa
12
0
5
3
3
11
14
Denizlispor
11
0
6
2
3
11
15
Antalyaspor
11
0
6
2
3
11
16
Gençlerbirliği
10
0
5
4
2
11
17
MKE Ankaragücü
9
0
6
3
2
11
18
Kayserispor
7
0
6
4
1
11
Arşiv Arama
Modül 1

 

 

 

 

Haber Yazılımı