Haber Detayı
14 Mayıs 2015 - Perşembe 12:19 Bu haber 841 kez okundu
 
İş Güvenliği Ciddiyet İster
İş güvenliğini sağlamak, insan hayatını ve çalışma güvenliğini doğrudan ilgilendiren bir konudur. Erataş firması, iş güvenliği ekipmanları konusunda kaliteli hizmet vermeyi kendisine ilke edinmiş bir firmadır.
Duyuru İlan Haberi


İş Güvenliği, işyerlerinde ya da çalışılan ortamlarda çalışan kişilerin, çalışılan ortamların güvenli olmasını sağlamak, meydana gelebilecek iş kazalarını önlemek, yaralanmalar ve sakatlıkların önüne geçmek ve en aza indirgenmesi için belirli kuralların uygulanması amacıyla yapılan en önemli konuların başında gelmektedir. Bu yüzden iş güvenliği çalışması yapılırken, uzman kişiler, uzman kadrolar ve ekipler ve firmalar ile çalışılmalı ve bu ekiplerin uzmanlığında yürütülmelidir. Ayrıca kullanılan iş güvenliği ekipmanları (baret, iş ayakkabısı, iş elbisesi, iş gözlüğü, tulum ve iş eldiveni vb..) kaliteli olarak seçilmeli ve doğru teçhizat kullanımına da özen göstermelisiniz.

İş güvenliğini doğru bir şekilde sağlamak ve kaliteli ekipman seçimi, olası kazaların önüne geçilerek can kayıplarını, sakatlanmaları, yaralanmaları önlediği gibi, işyeri ve çevresini de koruyarak maddi kayıpların da önüne geçmeyi amaçlamaktadır. Bu çalışmalar yasalar ve tüzüklerle standartları sağlandığı gibi, yasa ve tüzüklerin yanı sıra insani olarak da önemli bir görevdir. Alınacak bu tedbirlerin belirlenen kurallar dahilinde ve belirli bir düzen içerisinde aksamayacak bir şekilde yürütülmesi her türlü kaybın önüne geçecektir. Bu şekilde can kayıpları, yaralanma ve sakatlıkların önüne geçilebildiği gibi, insan sağlığını ve hayatını korumak, işyerleri, bu işyerlerine bağlı bulunan kuruluşlar, çalışma ortamlarını korumak da çalışmaların başlıca amaçlarıdır.

Ülkemizdeki meydana gelen birçok iş kazasının başlıca sebeplerinden biri de, iş güvenliğinin doğru bir şekilde sağlanamaması ve kalitesiz ekipmanların kullanılması. Meydana gelen kazalara, ihmal, yetersiz önlemler, dikkatsizlik ve ekipmanların yanlış seçimi ve kalitesiz ekipman kullanımı gibi başlıca faktörler neden olmaktadır. İşveren kişi ve firmalar, iş güvenliğini sağlayarak hem çalışanlarının can güvenliği sağlamış olacaklardır, hem de işyerleri ve kuruluşlarının kayıplarını en aza indireceklerdir.

İş güvenliğini sağlamak ve kaliteli iş güvenliği ekipmanları kullanmak, insan hayatını ve çalışma güvenliğini doğrudan ilgilendiren bir konudur. Erataş firması, iş güvenliği ekipmanları konusunda kaliteli hizmet vermeyi kendisine ilke edinmiş bir firmadır. Her gün gelişen teknolojiyle birlikte kendini yenileyen Erataş firması, etik bulunmayan ve kural dışı olan her türlü davranışlardan uzak durarak çalışmayı hedef edinmiş iş ahlakıyla hizmet vermeye devam ediyor. Bu gibi önemli bir konuda hizmet veren iş güvenliği ekipmanları satışı yapan firmaların arasında saygın bir yere sahip olan Erataş firmasının web sayfası www.eratas.com.tr

İnsan hayatı gibi önemli bir konuda yapılacak çalışmalar önem arz eder ve bu çalışmaların devamlılığı ve uygulanması da önemlidir.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İş, güvenliğini, sağlamak, insan, hayatını, çalışma, güvenliğini, doğrudan, ilgi
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Mevzi Sağanak
Güncelleme: 25.05.2018
Bugün
19° - 26°
Cumartesi
19° - 26°
Pazar
20° - 24°
İstanbul

Güncelleme: 25.05.2018
İmsak
03:38
Sabah
05:31
Öğle
13:08
İkindi
17:04
Akşam
20:33
Yatsı
22:16
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

 

 

 

 

Haber Yazılımı