301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Şubat 2016 - Pazartesi 10:33 Bu haber 1868 kez okundu
 
İsmailağa Cemaati'nin Külliyesi Yıkılıyor!
Beykoz Çavuşbaşı'nda, inşaat halindeki İsmailağa Cemaati'nin Külliyesi olduğu söylenen binalarda yıkım başladı.
İstanbul Haberi


Beykoz Çavuşbaşı’nda 2 senedir yapımı devam eden binalar ile ilgili alınan "Kira Sözleşmesi fesih" kararının ardından Marifet Derneği'nden açıklama yapıldı.

Açıklama şöyle oldu:

"Beykoz Çavuşbaşı’nda 2 senedir yapımı devam eden Mahmud Efendi Külliyesi ile ilgili revize edilmiş vaziyet planının Onaylanmasını beklediğimiz bir süreçte Kanlıca Oman Müdürlüğü tarafından Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuş ve Savcılığın daveti üzerine ifade verilmiştir.

Ayrıca Kanlıca Oman Müdürlüğü tarafından Şirketimize Muhatap Beykoz 2. Noterliği kanalı ile gönderilen 28.01.2016 tarih ve 04910 Yevmiye nolu ihtarname Sözleşmenin fesİh edildiği ve 10 gün içinde boşaltılması bildirilmiştir.

Bu ihtarnameye verdiğimiz cevabımızda Kira Sözleşmesinin feshine ilişkin hukuki şartlarının oluşmadığının ve fesİh bildirimini kabul etmediğimizi, Savcılık soruşturması sonucu yada Sözleşmenin feshi ile ilgili kesinleşmiş Mahkeme kararı olmadan mesire alanını tahliye etmeyeceğimizi, kesinleşmiş mahkeme kararı olmadan Devlet imkanlarının usulsüz kullanılarak idari yollar ile zorla tahliye işlemlerine kalkışılması halinde Ülkemizin Hukuk Devleti olduğunu ve İdarenizin de Hukuka uygun davranış içinde bulunması gerektiğini hatırlatır bu olumsuz durumun oluşması halinde konunun öncelikle üst makamlara ve Yargıya intikal ettirileceğini, hukuka uygun davranış içinde bulunmayanlar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına Suç duyurusunda bulunulacağını, Mesire alanında yapılan yatırımlara bağlı olarak Maddi ve Manevi tazminat davaları dahil tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı ihtarnameye cevaben bildirilmiştir."

Fakat, 8 Şubat sabahı yıkım ekibi külliyeye geldi. Beykoz Çavuşbaşı'nda, inşaat halindeki Mahmud Efendi Külliyesi'nde yapılması planlanan yıkım için sabah saatlerinde yoğun güvenlik önlemi alındı. İş makinalarının saat 08.00 sıralarında içeri girmesiyle yıkım işlemi başladı. 

Haberin Devamı: Milli Gazete

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Beykoz, Çavuşbaşında, inşaat, halindeki, Mahmud, Efendi, Külliyesinde, yıkım, ba
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 25.05.2019
Bugün
16° - 24°
Pazar
17° - 25°
Pazartesi
17° - 27°
İstanbul

Güncelleme: 25.05.2019
İmsak
03:40
Sabah
05:32
Öğle
13:06
İkindi
17:03
Akşam
20:30
Yatsı
22:14
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

 

 

 

 

Haber Yazılımı