301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 16:01 Bu haber 1159 kez okundu
 
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK KİMDİR?
İyi Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Harun Çapur, Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü anlatan bir yazı kaleme aldı.
Siyaset Haberi


İyi Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Harun Çapur'un Mustafa Kemal Atatürk'ü anlatan yazısı şöyle  oldu:

 

"BİZLER NEYİ BEKLEDİĞİMİZİ VE NEYİ KORUDUĞUMUZU BİLMEDEN ATATÜRK İLKELERİNİN, DEVRİMLERİNİN,CUMHURİYETİN EMANETÇİLİĞİNİ VE SAVUNUCULUĞUNU ASLA YAPAMAYIZ.

 

MUSTAFA KEMAL’İ TANIMAK VE ANLAMAK HATTA SEVMEK VEYA NEFRET ETMEK İÇİN ONUN ORTAYA ÇIKTIĞI ZAMANIN DÜNYA ŞARTLARINI ÇOK İYİ BİLMEK LAZIMDIR. İŞTE O ZAMAN ÖZGÜR İRADENİZLE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü YAŞAMINIZDA GERÇEKÇİ BİR YERE OTURTABİLİRSİNİZ.

İNSANLAR GEÇMİŞLERİNİ OKUYUP ÖĞRENEMEZLERSE  MASALLARA, HURAFELERE VE ŞEHİR EFSANELERİNE İNANIRLAR. GEÇMİŞİNE KURŞUN SIKANLAR GELECEKLERİNİ TOPA TUTARLAR. KISACASI TARİHİNİ  BİLMEYENLERİN  COĞRAFYASINI  BAŞKALARI ÇİZER….

 

TARİH MİLLETLERİN MÜCADELE ALANIDIR. MİLLETLERİN  HAYATINADA YÖN VE ŞEKİL VERENLER  LİDERLERİDİR. MİLLETİN YOLUNA  BAŞ  KOYMUŞ  LİDERLER  VARDIR’Kİ TARİHİN  DERİNLİKLERİNDE KAYBOLUP GİTMİŞLERDİR. BAZI LİDERLERDE VARDIR’Kİ  MİLLETLERİN HAYATINA HER GÜN DOĞAN GÜNEŞ GİBİDİR. BU TÜR LİDERLER TARİHTE NADİRDİR VE SAYISI AZDIR. TARİHDE  NADİR OLAN LİDERLERDEN  BİRİSİDE  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR. ASKERLİĞİ.  DEVLET  ADAMLIĞI, İNKILAPÇILIĞI YANINDA, EŞSİZ  VE  BÜYÜK  BİR FİKİR ADAMI OLMASI SEBEBİYLE, BÜTÜN BU ÖZELLİKLERİ  TARİH’TE TEK  BAŞINA TAŞIYAN  MUSTAFA  KEMAL  ATATÜRK  DÜNYA VE TÜRK TARİHİNİN  BÜYÜK  LİDERİ  VE DAVA ADAMI’DIR. 

 

TÜRK  ADINI, ASIRLAR SONRA TEKRAR TARİH  SAHNESİNE  TÜRK  MİLLETİ  VE  TÜRK DEVLETİ  ADIYLA  ÇIKARAN;  BİZE TÜRKLÜK  ŞUURUNU  VEREREK  BİLİNÇLENDİREN VE KÖKLERİMİZLE, TARİHİMİZLE, ÖZÜMÜZLE  BULUŞTURAN VE BARIŞTIRAN MUSTAFA  KEMAL  ATATÜRK, ŞAHSINDAKİ  ÖZELLİKLERİ VE BUNLARIN SEBEPLERİNİ KENDİLERİ  ŞU CÜMLELERLE AÇIKLAMISTIR.

-BANA İNSANLAR ÜSTÜNDE BİR DOĞUŞ ATFETMEYE ÇALIŞMAYINIZ. DOĞUŞUMDA’Kİ TEK FEVKALADELİK TÜRK OLARAK DÜNYAYA GELMEMDİR.

-BENİM HAYATTA TEK ÖVÜNÇ KAYNAĞIM VE SERVETİM TÜRKLÜK’TEN BAŞKA  BİR ŞEY DEĞİLDİR.

-BU MEMLEKET TARİH’TE TÜRK’TÜ BUGÜNDE TÜRK’TÜR VE SONSUZA KADAR TÜRK OLARAK YAŞAYACAKTIR. 

 

 OSMANLI AYDINLARI İÇİNDEN ÇIKMIŞ TÜRKİYEDEKİ TEK İLERİCİ, DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL’DİR. ATATÜRKÇÜLÜK İDEOLOJİSİNİ ETKİLEYEN EN ÖNEMLİ ÖGELER, FRANSIZ İHTİLALİYLE SAÇILAN DÜŞÜNCELERDİR. BUNLAR İÇİNDE MİLLİ EĞEMENLİK, LAİKLİK, MİLLİYETÇİLİK ATATÜRK’ÜN DOĞRUDAN DOĞRUYA ETKİLENDİĞİ İLKELERDİR.

 

TRABUSGARP CEPHESİ ONUN ÇIRAKLIĞI, ÇANAKKALE ONUN  KALFALIĞI, SAKARYA USTALIĞI  BAŞKOMUTAN MEYDAN MUHAREBESİ İSE ORDİNARYUSLUĞU OLMUŞTUR.

 

ATATÜRK, DEVRİMİ VE CUMHURİYETİ KORUMA GÖREVİNİ ÇAĞDAŞ VE ULUSAL DEĞERLERE  BAĞLI  OLARAK YETİŞTİRİLECEK TÜRK  GENÇLİĞİNE VERMİŞTİR.

 

57 YILLIK  KISA ÖMRÜNÜN  27  YILINI SAVAŞ  MEYDANLARINDA  YANİ CEPHELERDE GEÇİRMİŞTİR. 5 YILDAN FAZLA  BİR YERDE  KALAMAMIŞTIR. YILDA 70 – 80 KİTAP OKUMUŞTUR.  57 YILLIK  ÖMRÜNDE 3997  KİTAP  OKUMUŞTUR CİLT SAYILARI İLE DERGİ, HARİTA, ATLAS VE NOTA ALBÜMLERİ BU SAYININ DIŞINDADIR. BÜYÜK TAARRUZ HAZIRLIĞINDA BİLE ELİNDEKİ ROMAN ÇALIKUŞU’DUR. 8 KİTAP YAZMIŞTIR.  BİRİ GEOMETRİ  KİTABIDIR. YAZDIĞI BU GEOMETRİ KİTABINDA GEÇEN  ÜÇGEN, AÇI, DİKDÖRTGEN GİBİ TAM 48 TANE GEOMETRİ TERİMİNİN İSİM BABASI ATATÜRK’TÜR.  ATATÜRK  AYNI  ZAMANDA BİR BİLİM ADAMIDIR. SOFRASI, ATATÜRK KARŞITLARININ SÖYLEYİP YAZDIĞI GİBİ AŞIRI ZİYAFETİN YAŞANDIĞI BİR YER DEĞİL, KİTAPLARIN, SORUNLARIN, HALKIN PROBLERİNİN, DEVRİMLERİN TARTIŞILDIĞI BİR PLATFORMDUR.

 

ADAM GİBİ ADAM OLMAK KOLAYMI SANDINIZ.? YAŞAMAK GÜZEL ŞEYDİR, AMA ADAM GİBİ YAŞAMAK. HAYATI İLİKLERİNE KADAR HİSSEDEREK YAŞAMAK. BİR NEFES GİBİ CİĞERLERİNDE, KAN GİBİ DAMARLARINDA HİSSEDEREK YAŞAMAK. BİR ADAM DÜŞÜNÜN, 57 YILLIK YAŞAMINA BİR DÜNYA SAVAŞI SIĞDIRMIŞ, BİR ULUSAL KURTULUŞ SAVAŞI SIĞDIRMIŞ, 57 YILLIK YAŞAMINA TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ SIĞDIRMIŞ. YAŞAMINA ÇİVİLENMİŞ GİBİ KOLTUKLARI SIĞDIRANLARA, YAŞAMINA CÜZDANLARINI SIĞDIRANLARA, YAŞAMINA HIRSIZLIĞI, YALANCILIĞI, NAMUSSUZLUĞU, AHLAKSIZLIĞI SIĞDIRANLARA BAKTIĞIMIZDA NE DİYEBİLİRİZ? NE SÖYLEYEBİLİRİZ? SANA HER ŞEY ANANIN AK SÜTÜ GİBİ HELAL OLSUN MUSTAFA KEMAL ADAM GİBİ ADAMMIŞSIN SEN.

 

CEPHELERDE  HAYATINI  HİÇE SAYARAK ASKERLERİN  ÖNÜNDE MÜCADELE EDECEK KADAR CESUR,  ÇANAKKALE SAVAŞININ  EN  ZORLU GÜNLERİNDE  CEPHEDEN YAKIN  DOSTLARINA  MEKTUP YAZACAK  KADAR  DUYGULU,  DÜNYANIN  DÖRT  BİR YANINDA  TÜRKLERİN  KÖKENLERİNİ  ARAŞTIRACAK  KADAR  MERAKLI, İŞLERDEN BUNALDIĞI  ZAMANLARDA SARAYDAN  KAÇARAK SAHİL MEYHANELERİNDE  HORON TEPECEK  KADAR  HAYAT  DOLU VE YALNIZ, KAZANILAN HER SAVAŞTAN SONRA SAVAŞ MEYDANINDA ELLERİNİ  GÖĞE KALDIRARAK DUA EDECEK  VE  NOT DEFTERİNE  “ ALLAH  BÜYÜK  BİR  KUVVETTİR” YAZACAK KADAR  İNANÇLI, GÖRDÜĞÜ RÜYAYI YAKIN DOSTLARINA  ANLATIP YORUM YAPMALARINI İSTEYECEK KADAR GELENEKSEL  KÜLTÜRDEN  BESLENMİŞ  VE  ALATURKA, ÖLÜM  DÖŞEĞİNDE BİLE TÜRKİYENİN SORUNLARIYLA  İLGİLENECEK  KADAR VATANSEVER, BİR DEFASINDA SABAH EZANI DİNLERKEN  VE  SON GÜNLERİNDE ÇOK SEVDİĞİ  BAŞKENT  ANKARAYA  GİDEMEYİNCE AĞLAYACAK KADAR İNSANDI.

KISACASI YEDİ DÜVELİ DİZE GETİREN O HEYBETLİ ADAM ASLINDA BİZİM GİBİ VE BİZDEN BİRİYDİ..

 

MÜTEVAZİ BİR EVDE DOĞMUŞTU, MUHTEŞEM BİR SARAYDA GÖZLERİNİ KAPATIRKEN, DÜŞMANLARININ BİLE SAYGI DUYDUĞU BİRİ HALİNE GELMİŞTİ.

 

DUR DURAK BİLMEYEN 57 YILLIK YAŞAM SERÜVENİ, ATEŞ VE MERMİ YAĞMURU ALTINDA,  FIRTINALAR, ŞİMŞEKLERLE GEÇMİŞTİ. YAŞADIĞI ÇAĞ İMPARATORLUKLARIN BATTIĞI VE YERLERİNE  YENİ  DEVLETLERİN BATTIĞI  VE YERLERİNE  YENİ  DEVLETLERİN  KURULDUĞU, SAVAŞLARLA, İHTİLALLERLE  DOLU BİR ZAMAN DÖNEMECİYDİ. O BUNLARDAN BAŞARIYLA SIYRILMIŞTI. KISACIK ÖMRÜNE ÖYLE ÇOK ŞEY SIĞDIRMIŞTI’Kİ  İNANILMAZDI, DÜŞMANLARI BİLE İNANAMAMIŞTI.  TÜRK MEHMETÇİĞİ ONA İSİM TAKMIŞTI “ EFSUNLU KEMAL.”

 

ATATÜRK GELMİŞ GEÇMİŞ EN BÜYÜK TÜRK MİLLİYETÇİSİ, MİLLETİNİN BAŞÖĞRETMENİ, DEĞERİ VE BÜYÜKLÜĞÜ YILLAR GEÇTİKÇE ÇOK DAHA İYİ ANLAŞILAN, TÜM OLUMSUZ ŞARTLARA VE İMKANSIZLIKLARA RAĞMEN BAŞARDIKLARI HALA  AKIL VE HAFSALAYA SIĞMAYAN BİR DEHA. ALLAH’IN TÜRK MİLLETİNE BİR LÜTFU.  O’NUN YOL GÖSTERİCİLİĞİNE BUGÜNLERDE HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA MUHTACIZ. ŞİMDİ TÜRK MİLLETİNE YİNE O’NUN GİBİ BİR LİDER DAHA NASİP ETMESİ İÇİN ALLAH’A YALVARMA ZAMANIDIR.

 

BİR GERÇEK VAR’Kİ TÜRKİYE ATATÜRK’TÜR, ATATÜRK TÜRKİYEDİR,  BU ANLAMDA ATATÜRK’TE  ANLAŞMAK,  ATATÜRK’TE  BULUŞMAK,  ATATÜRK’TE  KAYNAŞMAK, ATATÜRK’TE   ÇOĞALMAK,  ATATÜRK’TE   BÜYÜMEK,   ATATÜRK’TE  GÜÇLENMEK,  ATATÜRK’TE   YÜCELMEK,  ATATÜRK’TE   ÖLÜMSÜZLEŞMEK,  ATATÜRK’TE BAYRAKLAŞMAK ÖDÜN VERİLMEZ BİR İLKE OLMALIDIR.

 

ATATÜRK’ÜN ÜÇ ÖNEMLİ SİLAHI VARDIR ; KARARLILIK – ÇALIŞKANLIK – BAŞARMA İNADI.

 

ÖNCE ONUN YAZDIĞI NUTUK KİTABINI ANLAYALIM; GAZİ MUSTAFA KEMAL’İ  “AYYAŞ VE  ALKOLİK DİYE DAMGALAMAK İSTEYEN “VİCDANSIZLARA” ATATÜRK’ÜN NUTUK’U NASIL YAZDIĞINI ÖĞRENMELERİNİ VE ŞAPKALARINI ÖNLERİNE KOYUP BİRAZCIK DÜŞÜNMELERİNİ ÖNERİRİM.

TAM ÜÇ AY GİBİ KISA BİR SÜREDE YAZDI (30 HAZİRAN – 30 EYLÜL 1927 ) 677 SAYFALIK BU MUHTEŞEM KİTABI.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNDE 36 SAAT 31 DAKİKA MİLLETVEKİLLERİNE OKUDU( 6 GÜN BOYUNCA – HERGÜN 6 SAAT OKUYARAK)

NUTUK KİTABINDA TAM  820 İSİM GEÇER.

NUTUK GENÇLİĞE HİTABE İLE BİTER, BİTTİĞİ SAYFADA GENÇLİĞE HİTABE İLE YENİDEN BAŞLAR.

NUTUK TÜRK ULUSUNUN KURTULUŞ DESTANIDIR. 

NUTUK BİR İSYANDIR. 

NUTUK CUMHURİYETİ KORUYAN VE KOLLAYANLARA  VE İLKE VE İNKILAPLARININ BEKÇİLERİNE YOL GÖSTEREN BİR REHBERDİR.

NUTUKTA İLİM, FEN, AKIL ÖN PLANDADIR, HURAFELERE VE BATIL İNANÇLARA YER YOKTUR.

NUTUK ÖNDERİN TÜRK HALKINA KURTULUŞ MÜCADELESİNDE YAŞADIĞI İHANETLERİ VE KAHRAMANLIKLARI HALKINA ANLATMASIDIR.

NUTUK BİNBİR GÜÇLÜKLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ DEVRİM SÜRECİNDE EN YAKIN ARKADAŞLARINDAN BİLE İHANET GÖREN ÖNDERİN RUHSAL PATLAMASIDIR.

NUTUKTA BAĞIMSIZLIK VE ÇAĞDAŞLAŞMA SÜRECİ ANLATILMIŞTIR. (1919-1927)

NUTUK TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ TARİHİNİN EN ASLİ MENBALARINDANDIR.

NUTUK BİR ULUS YARATMANIN KİTABIDIR.

NUTUK  BİR BAĞIMSIZLIK SAVAŞININ, ÖZGÜRLÜK SAVAŞININ DESTANIDIR.

NUTUK KISACASI İNANÇLI YÜREKLERİN KİTABIDIR.

“EĞEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ  MİLLETİNDİR” DİYEBİLEN  VE BUNU ÖDÜNSÜZ UYGULAYAN VE UYGULATAN  MUSTAFA KEMAL İN RESİMLERİNİ  DEVLET DAİRELERİNDEN  KALDIRILMASINI ÖNEREN BATININ  TEMSİLCİLERİ, ÜLKELERİNİN  BÖLGESEL  ÇIKARLARI BÖYLE EMREDİYOR  DİYE  1947 YILINDAN İTİBAREN TÜRKİYE SİYASETİNDE EĞEMEN HALE GETİRİLEN LİDER OLİGARŞİSİNE VE SEÇİLMİŞ PADİŞAHLAR  EĞEMENLİĞİNE  HOŞGÖRÜYLE   BAKMAKTADIR.

 

İNSANLIK TARİHİNİN  EN ÖNEMLİ  DEVRİMCİSİNİN  YARATTIĞI   BİR DEVLETİN  ONUN ÖLÜMÜNÜN 81 NCİ  YILINDA SAHİP OLDUĞU GÖRÜNTÜ BUDUR İŞTE.

 

BUGÜN ÖZELLİKLE TÜRKLÜK DİYE BİR DERTLERİ OLMAYAN BİR KESİM ATATÜRK DEMEKTEN KENDİLERİNİ ENGELLERLER. ÇÜNKÜ ATATÜRK İSMİ ONLARDA PSİKOLOJİK EZİLMİŞLİK HİSSİ YARATIR VE ATATÜRK ADI ALTINDA EZİLİRLER. BU NEDENLE ATATÜRK ADINI  PEK KULLANMAZLAR.

YİNE BAZI KESİMLER ATATÜRK E GAZİ DİYE HİTAP ETMEZLER ÇÜNKÜ ONLARA GÖRE GAZİLİK İSLAM DİNİNDE ŞEHİTLİKTEN SONRA  İKİNCİ  EN  YÜCE  MAKAMDIR. DİN  ADINA  SAVAŞIP ZAFER KAZANAN KİŞİDİR. BU NEDENLE ŞERİAT  TARAFTARLARI  VE  LAİKLİK  KARŞITLARI   DECCAL  OLARAK  ADLANDIRDIKLARI  MUSTAFA  KEMALİN GAZİLİĞİNİ GÖRMEZDEN GELİRLER. ATATÜRK’E SAMİMİ OLARAK İNANIP ONUN İDEOLOJİSİNİ ATATÜRKÇÜLÜK OLARAK TANIMLAYIP BUNA İNANÇLA SAHİP ÇIKANLARINDA ÇOK BÜYÜK BÖLÜMÜ DİNİ UNVAN OLDUĞU GEREKÇESİYLE  GAZİ ÜNVANINI KULLANMAKTAN KAÇINIRLAR. BU TAVIR ÇOK ANLAMSIZDIR.

 

 

MUSTAFA  KEMAL’E GAZİLİK  ÜNVANI  MECLİS KARARIYLA VERİLMİŞTİR. TÜRK TARİHİNDE OSMANLI KURUCU PADİŞAHLARI HARİÇ ÜÇ KOMUTANA GAZİ ÜNVANI VERİLMİŞTİR.

GAZİ AHMET MUHTAR PAŞA

GAZİ OSMAN PAŞA

GAZİ MUSTAFA KEMAL PAŞA

 

DİNİ KULLANARAK ELDE ETTİKLERİ KAZANÇ KAPISI ELLERİNDEN ALINAN ‘DİNCİ KESİM’ NEDEN ATATÜRK’E KARŞIDIR.? ÇÜNKÜ MUSTAFA KEMAL KURDUĞU LAİK CUMHURİYETLE ‘ EĞEMENLİĞİ BİR SÜLALEDEN  ALIP BİREYE VERMİŞ, KULDAN VATANDAŞ, ÜMMETTEN MİLLET’ YARATMIŞTIR. YANİ BU KESİMİN İÇİNE SİNDİREMEDİĞİ KONU          ‘ MİLLİ EĞEMENLİK’ MESELESİDİR. BUNA VERİLECEK EN DOĞRU YANIT DA MUSTAFA KEMAL’DEN GELMİŞTİR. ‘EĞEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR.’ ZATEN ÇATIŞMANIN VE ATATÜRK’TEN NEFRETİN ODAK NOKTASI DA BURASIDIR. “EĞEMENLİK, BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR ;TÜMÜYLE MİLLETE AİTTİR VE ANCAK MİLLET TARAFINDAN KULLANILABİLİR’ TEZİ TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURULUŞUNUN HARCIDIR.

 

BİR ULUSUN VAR OLMA MÜCADELESİ, KURTULUŞ SAVAŞI VE ARDINDAN GELEN KÜLTÜR DEVRİMLERİ. O GÜNLERİN ZOR ŞARTLARI İÇİNDE GELECEĞİN ÇAĞDAŞ CUMHURİYETİ’Nİ KURMA ÇABALARI.  O GÜNLERİ YAŞAYANLAR YOK ARTIK, BİZLER VARIZ.

 

DEDELERİMİZ VE NİNELERİMİZ ÜSTLERİNE DÜŞENİ YAPMIŞLAR VE BÜYÜK BİR HEYECAN İÇİNDE GELECEĞİ CANLARI PAHASINA BİZLER İÇİN ŞEKİLLENDİRMİŞLERDİ.

 

PEKİ YA BİZLER; O CUMHURİYETİN İLK YILLARINDAKİ HEYRCANI HALA İÇİMİZDE HİSSEDEBİLİYORMUYUZ? BUNA HİÇ DÜŞÜNMEDEN  “EVET” DİYEBİLİYOR MUYUZ.?

 

NEREDE.?

NEREDE O CUMHURİYETİN İLK YILLARINDAKİ HEYECAN? NEREDE KATIR SIRTINDA YOL OLMAYAN KÖYLERE; EĞİTİM, SAĞLIK VE HİZMET GÖTÜRMEK İÇİN ÇIRPINAN İNSANLARIN GÖZLERİNDEKİ IŞILTI? NEREDE O BÜYÜK İNSANA VE ONUN ETRAFINDAKİ BÜYÜK MUCİZEYİ YARATAN BÜYÜK MİLLETE DUYULAN SEVGİ VE SAYGI.? NEREDE.?

 

HER ŞEYİN BİRBİRİNE KARIŞTIĞI, DOĞRUYLA YALNIŞIN BİRBİRİNDEN ZOR AYRILDIĞI ZAMANLARDA İŞLER ÇOK ZORLAŞIR. KARMAŞIKLAŞIR VE İÇİNDEN ÇIKILMAZ BİR HAL ALIR.

 

ATATÜRK VE TÜRK ULUSU’NUN, DÜNYANIN GÖZÜ ÖNÜNDE VERMİŞ OLDUKLARI ONURLU MÜCADELEYİ ANLAYABİLMEK İÇİN GEÇMİŞİMİZİ OKUMAYA, ANLAMAYA VE ÖĞRENMEYE ÇOK İHTİYACIMIZ VAR. BUNU YAPABİLMEK İÇİN O GÜNLERE GİDİP, O SAF VE TERTEMİZ GÜCÜN NE ANLAMA GELDİĞİNİ GÖRMEK LAZIM. O GÜNLERİN İÇİNDE YENİDEN YAŞAMAK VE GEÇMİŞİ YENİDEN İZLEMEK LAZIM. İŞTE O DÖNEM İÇİNDE YAŞAYAN, O MUCİZEVİ ADAMI YAKINDAN TANIMAK LAZIM. İŞTE O ZAMAN ATATÜRK’ÜN BU MİLLETİ HER FIRSATTA NASIL YÜCELTTİĞİNİ GÖREBİLİRİZ BELKİ.

HANGİ DÜŞÜNCEYE SAHİP OLURSANIZ OLUN, OKURSANIZ ATATÜRK’ÜN  O MUCİZEVİ KİŞİLİĞİNİ GÖRECEK VE ONDAN ETKİLENECEKSİNİZ. HER ŞEYİ NASIL TEK BAŞINA YAPTIĞINA ŞAHİT OLACAK, OKUDUKÇA ŞAŞKINLIĞINIZ DAHA DA ARTACAK ANCAK DAHA SONRA ATATÜRK’ÜN HER FIRSATTA SÖYLEDİĞİ GİBİ BÜTÜN BU OLAN BİTENİN MİLLETİN ESERİ OLDUĞUNU ANLAYACAKSINIZ. BU MİLLETİN İÇİNDE PARLAYAN O IŞIKLA BU İŞLERİN OLUP BİTTİĞİNİ FARK EDECEKSİNİZ. ATATÜRK GİBİ BİR LİDERİN KENDİ MİLLETİYLE NASIL KUCAKLAŞTIĞINI GÖRECEKSİNİZ. SESSİZ ÇOĞUNLUĞUN DAHA NELER YAPABİLECEĞİNİ HİSSEDECEKSİNİZ. BU SESSİZ ÇOĞUNLUĞUN İÇİNDEKİ O AYDINLIĞIN NEDEN BU GÜNE KADAR BASTIRILMAYA ÇALIŞILDIĞINI VE BİRİLERİ TARAFINDAN BASTIRILMAYA DEVAM EDİLDİĞİNİ SORGULAYACAKSINIZ.  

 

ŞUNU UNUTMAYIN Kİ “ ÇALIŞMADAN, ÖĞRENMEDEN, YORULMADAN, RAHAT YAŞAMA YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİRMİŞ OLAN MİLLET; ÖNCE ONURUNU, SONRA HÜRRİYETİNİ, DAHA SONRADA GELECEĞİNİ KAYBETMEYE MAHKUMDUR”

 

ONUN NAÇİZ VÜCUDU ELBET BİRGÜN TOPRAK OLACAKTI, OLDUDA, AMA BU LAİK CUMHURİYET VE DEVRİMLER SONSUZA KADAR YAŞAMALIDIR, HER NE PAHASINA OLURSA OLSUN YAŞAYACAKTIR.

 

TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURUCUSU ATATÜRK, BU DEVLETİN SONSUZA KADAR YAŞAMASINI İSTEMİŞTİR VE BU DOĞRULTUDA CUMHURİYETİ TÜRK GENÇLİĞİNE EMANET ETMİŞTİR. TÜRK GENÇLİĞİ; BUGÜN ATATÜRK’ÜN GENÇLİĞE HİTABESİNDE DİLE GETİRDİĞİ TEHDİTLERİN; GAFLET, DELALET VE HATTA HİYANETLERİN KAPIMIZA DAYANDIĞI TEHLİKESİNİ GÖREREK HAREKET ETMEK  VE KESİNLİKLE, DIŞARIDAN ZORLA DAYATILAN PLAN VE PROĞRAMLARA KARŞI ÇIKMA DURUMUNDADIR. TÜRK ULUSU, TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KOLAY ELDE ETMEMİŞTİR. TÜRKLER BİN YILLIK VATANLARINDA BAĞIMSIZ BİR DEVLETE KAVUŞABİLMEK İÇİN BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞI SONRASINDA TAM BEŞ YIL ULUSAL KURTULUŞ SAVAŞI VERMİŞLERDİR. BİNLERCE TÜRK’ÜN ŞEHİT OLMASINA YOL AÇAN ULUSAL KURTULUŞ SAVAŞI, TÜRK ULUSUNUN TARİH SAHNESİNDEN SİLİNME TEHDİDİNE KARŞI DİRENİŞİDİR. KISACASI TÜRK ULUSUNUN  VAR OLUŞ DESTANIDIR. CUMHURİYETE SAHİP ÇIKMAKTA EMANETİN SAHİBİ GENÇLERİN ASLİ GÖREVİDİR. 

 

BU ZAMAN Kİ, ÖMRÜMÜZÜ HAZAN YAPRAKLARI GİBİ DALINDAN KOPARARAK BİR SOKAĞIN KUYTULUĞUNA SÜRÜKLEYİP TOPRAK EDEN VE EKTİĞİN CUMHURİYETİ ANKARANIN KALBİNDE YEŞERTEN DEĞİLMİ.?

BU ZAMAN Kİ, HER 10 KASIM GÜNÜ GÖZÜMÜZÜN KARASINA BİRER MAVİ DAMLA GÖZYAŞI BIRAKIP SANA GETİREN DEĞİLMİ.?

 

BU ZAMAN Kİ, SENİ BİZDEN ALIP GÖTÜRÜRKEN, HER GEÇEN YILA İNAT DAHA GÜÇLÜ BİR SEVDAYLA YÜREĞİMİZE İŞLEYİP GİDEN DEĞİL Mİ.?

BU ZAMAN Kİ, 1938 KASIMINDAN GÜNÜMÜZE GELİNDİĞİ BU GÜNLERDE, BİLİYORUZ Kİ SENİN BİZE BIRAKTIĞIN; BIRAKIRKEN EMANET ETTİĞİN

CUMHURİYETİ SENSİZ GEÇEN 81 YILDIR YAŞANAN BÜTÜN OLUMSUZLUKLARA KARŞI YAŞATMAYA ÇALIŞAN BU HALK DEĞİL Mİ.?

 

BU HALK HER ZAMAN SENİN ; CUMHURİYETÇİLİK, MİLLİYETÇİLİK, LAİKLİK,  HALKÇILIK, DEVLETÇİLİK, DEVRİMCİLİK   ANLAYIŞINA İHANET EDENLERE DERS VERECEKTİR. BU CUMHURİYET HİÇ BİR ZAMAN SAHİPSİZ KALMAMIŞTIR VE DE KALMAYACAKTIR VE CUMHURİYETİN TEMELLERİ ASLA SARSILMAYACAKTIR, İLELEBET YAŞAYACAKTIR.  TABİ Kİ ESAS OLAN ATATÜRK’Ü SEVMEK ONA DEĞER VERMEK, ONUN İLKE VE DEVRİMLERİNİ  GELECEK KUŞAKLARA TAŞIMAK, CUMHURİYETİN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKMAKLA MÜMKÜNDÜR."

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MUSTAFA, KEMAL, ATATÜRK, KİMDİR?,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Az Bulutlu
Güncelleme: 30.07.2021
Bugün
23° - 34°
Cumartesi
24° - 36°
Pazar
24° - 35°
İstanbul

Güncelleme: 29.07.2021
İmsak
04:04
Sabah
05:50
Öğle
13:16
İkindi
17:11
Akşam
20:31
Yatsı
22:10
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Gaziantep FK
0
0
0
0
0
0
2
Yeni Malatyaspor
0
0
0
0
0
0
3
Trabzonspor
0
0
0
0
0
0
4
Sivasspor
0
0
0
0
0
0
5
Konyaspor
0
0
0
0
0
0
6
Kayserispor
0
0
0
0
0
0
7
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
0
8
Hatayspor
0
0
0
0
0
0
9
Göztepe
0
0
0
0
0
0
10
Giresunspor
0
0
0
0
0
0
11
Adana Demirspor
0
0
0
0
0
0
12
Galatasaray
0
0
0
0
0
0
13
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
14
Fatih Karagümrük
0
0
0
0
0
0
15
Çaykur Rizespor
0
0
0
0
0
0
16
Beşiktaş
0
0
0
0
0
0
17
Başakşehir FK
0
0
0
0
0
0
18
Antalyaspor
0
0
0
0
0
0
19
Altay
0
0
0
0
0
0
20
Alanyaspor
0
0
0
0
0
0
Arşiv Arama
Modül 1

 

 

 

 

Haber Yazılımı