301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Eylül 2017 - Cumartesi 17:33 Bu haber 2011 kez okundu
 
Süleyman Soylu: Aşağılıksınız!
Süleyman Soylu'nun ülkenin dört bir yanından binlerce kişi ile çekilmiş fotoğrafı var... Bizimle de var... Fotoğraf olması bir anlam taşımaz...
Siyaset Haberi


Süleyman Soylu, kendisi ile fotoğraf çektirmek isteyen hemen hemen herkesle fotoğraf çekitir... Hatta yeni moda selfi bile çektirir... Bu fotoğraflar Soylu'nun  desteğini aldığı, icazetini aldığı, işaretini aldığı anlamı taşımaz...  Soylu ülke genelinde birlikte fotoğraf çektirdiği binlerce kişiyi tanımaz bile...

 

Süleyman Soylu ile editörümüz Ali Şükrü Kara'nın da Yassı Ada'da Adnan Menderes ve arkadaşlarının yargılandığı salonda çekilmiş fotoğrafı var. 17 Eylül 2017 Cumartesi günü de Topkapı'daki anıt mezarda Menderes ve arkadaşlarının ölüm yıldönümü dolayısı ile anma töreni var.  Süleyman Soylu yıllardır yaptığı gibi o günde orada olacak. Ve yine insanlarla fotoğraf çekitrecek.

 

Ne bizim çektirdiğimiz ne de diğer fotoğrafların bir anlamı yok! Bir Gaziosmanpaşalı olarak Süleyman Soylu'nun başarılı olmasını isteriz. Sadece kendisini severiz. Bir fotoğraf üzerinden yıpratılmaya çalışılması karşısında da tepkimizi duvar gibi koruz!

 

“Aşağılıksınız!
Bugün 16 Eylül 2017, iki bakan, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’nun idam edilişinin 56. yıldönümü. Size benzeyen insan müsveddelerinin iftiralarıyla alçakça asıldılar. Yarım asır geçti aşağılık tavrınız değişmedi.

O akşam Ankara Valisi ve Ankara Emniyet Müdürü ile birlikte olayın gerçekleştiği mezarlığa, akabinde bilgi almak, ailenin mezar yeri değerlendirmesini beklemek ve karakolun önünde bir araçta bekleyen Aysel Tuğluk ile görüşmek için karakola gittik. Aysel Tuğluk’a bağsağlığı dileyip 45 dakika görüştük. Ardından ailesi ile değerlendirme yapmak için izin istedi. Görüşmeler sonrası ailenin cenazeyi Tunceli’ye defnedilmesi konusunda kararı geldi ve gerekli hazırlıklar yapılıp tedbirler alındı.

Heyetle birlikte 1 saat kadar olayların videosunu izledik. Yaklaşık 3 buçuk saat karakolda bulunmamızın ardından olayla ilgili yapılması gereken gözaltı talimatlarını verip karakoldan ayrıldık. Bu esnada orada bulunduğumuzu bilen mahalle eşrafı karakolda bizimle fotoğraf çekilmek istedi ve ayrılırken birçok kişiyle fotoğraf çekildik. Önemli olan, hayatımızın her döneminde kimin bizimle fotoğraf çekilip çektirmeyeceği değil hukuk acısından bir suça karışıp karışmadığıdır.

Talimatlarımız sonrası tahkikatın derinleştirimesi sonucu 48 kişinin ifadesi alındı ve ifadesi alınan bu şahıs da savcının talimatıyla ertesi gün gözaltına alındı ve halen gözaltındadır. Mahalle eşrafının bizimle fotoğraf çekme talebi, talimatlarımız sonucu yapılan incelemede fotoğraf çekilenlerden birinin de gözaltına alınması, fitne gerçeğini değiştirmez. Tam tersine bu konudaki hassasiyetmizi ve olaya bakışımızı ortaya koyar.

Biz bu konuda gereğini yapmışız ve yaparız. Rahmetli Adnan Menderes ve rahmetli iki bakanın idamına giden yoldaki taşlarını da bu fitne felsefesiyle dizdiler.

Allah fırsat vermesin. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”  Süleyman Soylu

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Süleyman, Soylu:, Aşağılıksınız!,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Hafif Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 20.01.2019
Bugün
- 13°
Pazartesi
- 10°
Salı
- 10°
İstanbul

Güncelleme: 20.01.2019
İmsak
06:47
Sabah
08:18
Öğle
13:22
İkindi
15:50
Akşam
18:14
Yatsı
19:38
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

 

 

 

 

Haber Yazılımı