Haber Detayı
16 Temmuz 2017 - Pazar 08:56 Bu haber 1118 kez okundu
 
Temel Karamollaoğlu: İhanetlerin en büyüğü 15 Temmuz
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Milli Gazete’ye yaptığı özel değerlendirmede, 15 Temmuz direnişinin tarihte emsali görülmemiş bir millet destanı olduğunu söyledi.
Siyaset Haberi


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Milli Gazete’ye yaptığı özel değerlendirmede, 15 Temmuz direnişinin tarihte emsali görülmemiş bir millet destanı olduğunu söyledi. “15 temmuz darbe girişimi, ülke olarak, millet olarak son dönemde karşı karşıya kaldığımız  ihanetlerin en büyüğüdür” diyen Karamollaoğlu, “Bu asil millet, 15 temmuz gecesi sadece bir darbe girişimini önlememiş, tıpkı Çanakkale de olduğu gibi, tıpkı kurtuluş mücadelesinde olduğu gibi küresel emperyalizmin sevr emellerini, Türkiye’yi bölme heveslerini bir kez daha bozguna uğratmıştır.  Bu münasebetle, bu alçak girişime kararlılıkla ve cesurca karşı koyan silahlı kuvvetlerimizin kahraman mensuplarına, polisimize, ama hepsinden önemlisi ‘söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ diyerek canını ortaya koyan aziz milletimize şükran ve minnetlerimizi sunuyor,  bu destansı direnişin birinci yılında tüm şehitlerimize cenabı Allah’tan rahmet, gazilerimize şükran ve minnetlerimizi sunuyorum” dedi.
 
“15 temmuz darbe girişimi, ülke olarak, millet olarak son dönemde karşı karşıya kaldığımız  ihanetlerin en büyüğüdür” diyen Karamollaoğlu, “Bu asil millet, 15 Temmuz gecesi sadece bir darbe girişimini önlememiş, tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi, tıpkı kurtuluş mücadelesinde olduğu gibi küresel emperyalizmin Sevr emellerini, Türkiye’yi bölme heveslerini bir kez daha bozguna uğratmıştır” dedi.
 

15 TEMMUZ DARBECİLER İÇİN BİTİŞ MİLLETİMİZ İÇİN YENİ BİR BAŞLANGIÇTIR

 
15 Temmuz gecesi bütün vehametine rağmen, ülkemiz adına, bir umut ortaya koyduğunu hatırlatan Karamollaoğlu, “Bu umudun adı birlik ve beraberliktir. Bu aziz millet tek vücut olduğunda aşamayacağı hiçbir engel, başaramayacağı hiçbir destan yoktur. 15 Temmuz bunun isbatıdır.  Biz bu ruhu narin bir çiçeği korur gibi korumalıyız.  Türkiye’de, bir daha bırakın darbe yapmayı, hiç kimsenin darbeyi aklından bile geçiremeyeceği, siyasi ve kurumsal dönüşümleri gerçekleştirmeliyiz. Hep birlikte; eğitimi milli, ekonomisi güçlü, ülkesi güvenli, hukuku adil, milleti huzurlu bir Türkiye için el ele vermeliyiz.  Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni bir dünya’nın kurulması çalışmalıyız. Bu temenni ile 15 Temmuz’un birinci yılında bu alçak darbe girişiminin taşeronlarını bir kez daha lanetliyor, aziz milletimize ise şükran ve minnetlerimi sunuyorum” dedi.
 

ŞEHİTLERİMİZE EN GÜZEL HEDİYE KUR’AN OKUMAKTIR

 
Saadet Partisi’nin de, milletimizin her bir ferdi gibi, 15 Temmuz gecesi bütün teşkilatlarıyla  meydanlara koşarak şanlı bir direniş ortaya koştuğunu kaydeden Karamolloğlu; “ Aziz milletimizin tarihini, mayasını, ruh kökünü temsil eden  bir hareket olarak  Saadet Partililer ilk andan itibaren tanklara, mermilere göğsünü siper etmiş ve şehitler vermiştir. Bu şehitlerimiz, birer vatan kahramanı olarak camiamız ve milletimiz tarafından her zaman hayır ve gururla anılacaktır. Şehitlere verilebilecek en güzel hediye arkalarından okunacak Kur’an-ı Kerim’dir. Biz 15 temmuz’un birinci yılında bütün teşkilatlarımızı şehitlerimiz için hatim indirmeye davet ettik” hatırlatmasında bulundu.

Millî Gazete
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Temel, Karamollaoğlu:, İhanetlerin, en, büyüğü, 15, Temmuz,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Çok Bulutlu
Güncelleme: 20.11.2018
Bugün
10° - 17°
Çarşamba
12° - 18°
Perşembe
12° - 15°
İstanbul

Güncelleme: 20.11.2018
İmsak
06:19
Sabah
07:50
Öğle
12:57
İkindi
15:26
Akşam
17:51
Yatsı
19:15
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

 

 

 

 

Haber Yazılımı