Haber Detayı
08 Nisan 2017 - Cumartesi 20:54 Bu haber 1165 kez okundu
 
Temel Karamollaoğlu: Amerika'nın tek derdi İsrail, Amerika kurtarıcı olarak görülemez
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Suriye'de yaşanan gelişmeleri değerlendirdi, "Yazıktır günahtır Amerika kurtarıcı olarak görülemez. Amerika kana doymaz, onlarla birlikte olursak bu vebale biz de ortak oluruz." dedi.
Siyaset Haberi


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Suriye'de yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.
 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

 
- Kimyasal saldırıyı şiddetle kınıyoruz ama Amerika'nın saldırısı kimyasal saldırıya ilişkin bir tepki değildir. Amerika'nın bambaşka amaçları var. Türkiye bu noktada çok dikkatli olmalı.
 
- Amerika ve İsrail'in Ortadoğu'da planları var. Amerika, Türkiye'nin Lozan'daki sınırlarını tanımayan tek ülkedir. İsrail ise Arz-ı Mev'ud hayalleriyle yaşamakta,
 
- Yaşanan her şeye İsrail'i göz önünde bulundurarak bakmalıyız. Ortadoğu'da dengeleri değiştirecek bir olay yaşanıyorsa İsrail'in bunda kesinlikle parmağı vardır.
 
- Amerika'nın Türkiye'nin dostu olmadığını unutmamalıyız. 
 
- Yaşananlara bakarsak hedefte Türkiye vardır. Irak'ın işgali sürecimde Erbakan Hoca'nın dediği gibi Irak'tan sonra sıra Suriye'ye gelecek. Sonrasında ise sıra Türkiye'ye gelecek. "Ortadoğu'da yaşananlar Türkiye'yi etkilemez" şeklinde düşünmemeliyiz.
 
- Ortadoğuda yaşananlardan zarar görecek ülkelerin bir araya gelmesi gerek. Bu nedenle Türkiye ile İran bir an evvel bir araya gelmelidir.
 
- Amerika'nın başında İslam düşmanı ve dengesiz biri var. Göreve gelir gelmez Müslümanları düşman ilan etmişti. O nedenle Amerika'yı mazlum Suriye halkının dostu olarak görmek çok yanlıştır.
 
- Amerika'nın tek derdi İsrail'e hizmet etmektir.
 
- Kimyasal silahları kim kullanırsa kullansın cezalandırılmalıdır. Fakat Irak'taki süreci unutmamak gerekir, Irak’a müdahele edilirken Amerika Dışışleri Bakanı Irak’ta kitle imha silahları var demişti ancak savaştan sonra bakıldı ki Irak ta böyle bir şey yokmuş. Bugün de benzer bir senaryo gündemde olabilir.
 
- Tekraren belirtmek gerekir; asıl hedef Türkiyedir.
 
- Tüm İslam ülkelerini parçalamak istiyorlar. Amerika’nın İslam dünyasına ilişkin haritaları ortada. Bu haritalar ortadayken kimse komplo kurduğumuzu iddia etmesin, bu haritalar Pentagon'da yayınlandı. Biz biliyoruz ki bu haritaların sebebi İsrail'in menfaatleridir.
 
- Esad’ın yaptıkları tasvip edilemez ama Esad bahane edilrerek bir katliama kalkışmak tüm Müslümanları hedef almak demektir. Hükümet Irak sürecinde düştüğü hataya tektrar düşmemeli, şayet aynı hataya düşülürse Irak'ın bölündüğü gibi Suriye'de bölünecek sonra da sıra Türkiye'ye gelecek.
 
- Yazıktır günahtır Amerika kurtarıcı olarak görülemez. Amerika kana doymaz, onlarla birlikte olursak bu vebale biz de ortak oluruz.
 
- Türkiye bugünkü tavrından vazgeçmeli, Amerika'nın yanında yer almamalı, Müslüman ülkeleri bir araya getirmeli, Müslüman ülkeleri bir araya gelirse Suriye meselesi çözülür.
 
- Biz kendi problemimizi kendimiz çözmeliyiz, en azından Batı’nın hedeflerini boşa çıkarmalıyız.
 
- İsrail’le dostluk kurmaya kalkıyoruz. Bu gaflettir, bu ne demektir? Hükümetteki arkadaşlar bir dönem bizimle oldu, hocamız senelerce Siyonizmi anlattı, lütfen Erbakan hocanın anlattıklarını hatırlasınlar kendilerini gözden geçirsinler.
 
Kaynak: Milli Gazete
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Saadet, Partisi, Genel, Başkanı, Temel, Karamollaoğlu, Suriyede, yaşanan, gelişm
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Yağışlı
Güncelleme: 13.11.2018
Bugün
12° - 14°
Çarşamba
10° - 12°
Perşembe
- 10°
İstanbul

Güncelleme: 13.11.2018
İmsak
06:12
Sabah
07:42
Öğle
12:55
İkindi
15:31
Akşam
17:57
Yatsı
19:19
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

 

 

 

 

Haber Yazılımı