301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Temmuz 2016 - Cuma 12:21 Bu haber 1505 kez okundu
 
Trabzon Dernekleri Federasyonu Darbe Girişimini Kınadı
Trabzon Dernekleri Federasyonu, yaptığı basın açıklaması ile yaşana darbe girişimini kınadı.
Sivil Toplum Haberi


Başkanlığını Mustafa Demir'in yaptığı Trabzon Dernekleri Federasyonu, düzenlediği basın toplantısında darbe girişimini kınadı.

Trabzon Dernekleri Federasyonu yönetim kurulunun yaptığı ortak basın açıklaması şöyle oldu:

15 Temmuz 2016 akşamı ülkemizde başlatılan Darbe girişimini bu millet bastırdı, Darbeleri şiddetle kınıyor Milletimize geçmiş olsun diliyoruz.

Allah bu milleti, devleti ve kurumlarını korusun, kötü niyetli ipi dış mihraklara dayalı bir avuç hain, bu milletin kanıyla kurtarılmış ve kurulmuş Devletine, Milletine, Meclisine, Belediyesine, çeşitli Kurumlarına, Cumhurbaşkanına gözünü kırpmadan top ve mermi sıkmış, masum halk üzerine tank yürütmüş, canilere, cuntacılara halk gereken dersi vermiş ve vermektedir.

Biz Sivil Toplum Kuruluşları, daima Cumhuriyet’ten, Atatürk ilke ve kanunlarından yana olduğumuzu, Trabzonlu olarak Vatan, Millet, Bayrak için canlarımızı esirgemeyeceğimizi bir kere daha bilinmesini isteriz. Atatürk’ün, Cumhuriyet’ten bile önce kurduğıu TBMM tarihinde ilk defa bombalanmış ve Türkiye’nin, Türk Milletinin Dünya’ya karşı itibarı sarsılmış, ‘’ Türk’ün yenilmez gücü ‘’ zedelenmiş, ayaklar altına alınmıştır..

Bu caniler, Vatan hainleri, bunları yaparken, ceplerinden bir kuruş bile masraf etmemiş, Milletin vergileri ile alınmış, silah, uçak, top, tank ve mühimmatı, kendi malları imiş gibi kullanmışlardır. Darbe sonucu Dünya’nın hiçbir ülkesi kalkınmamış ve geri gitmiştir. Genç Cumhuriyetimiz bunu bir çok kez yaşamış ve zararını dedelerimiz, babalarımız, biz gördük ve yeni nesilide Allah korudu, görmedi. Darbe demek; Dünya’ya karşı itibarsız, güvensiz, istikrarsız, işsiz, eğitimsiz, kültürsüz, çağ dışı, inançsız, anti demokrat, hukuksuz bir görüntü vermekte olup, bunun yeniden tesisi için, 10’lu 30’lu yıllar gerekmektedir.

İktidara gelmenin Demokratik yolları dururken, böyle herşeyi alt üst eden bir yola sapmanın, ne inançla, ne müslümanlıkla nede insanlıkla zerre bir alakası olamaz. Şiddetle kınıyor, lanetliyor, hak edenlerin en ağır cezayı almalarını bekliyoruz.

Bu vatan kolay kurulmadı ! Çanakkale’de, İstiklal Savaşı’nda, Anadolu’da, İzmir’de, Rus İşgali’nde, Güney Doğu’da, Akdeniz’de, dökülen kanlarla kuruldu. Vatan savunmak biz STK’lara ve yeni gençliğe düşmektedir.

15 Temmuz gecesi, bu milleti, bir gecede Ulus olmayı başarmış ve darbeyi engellemiştir. Bütün milletimizi kutluyorum, STK’larımızı gösterdikleri gayretten dolayı kutluyorum. Polis teşkilatımızı, din görevlilerimizi, vatanına sahip çıkan silahlı kuvvetlerimizi, dik duran basınımızı kutlamak istiyorum. Bu vatana Allah bir daha rahmetli Menderes ve arkadaşlarının akıbeti gibi bir son göstermesin ‘’ Sen ben sahip çıkmazsak bu Vatan batar. ‘’

Saygıdeğer basın mensupları bu bildirimizi; Devletimize, Milletimize, Bayrağımıza, T.C Anayasal kurumlara, bağlılığımızı belirtmek için düzenledik.

Trabzon’lu diyor ki; ''Birlik olalım, güçlü olalım...''

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Trabzon, Dernekleri, Federasyonu, yaptığı, basın, açıklaması, yaşana, darbe, gir
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 22.05.2019
Bugün
17° - 25°
Perşembe
18° - 24°
Cuma
17° - 25°
İstanbul

Güncelleme: 22.05.2019
İmsak
03:44
Sabah
05:34
Öğle
13:06
İkindi
17:03
Akşam
20:28
Yatsı
22:10
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

 

 

 

 

Haber Yazılımı