301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Şubat 2018 - Salı 14:07 Bu haber 707 kez okundu
 
Türkiye’nin Darbe Tarihi Gaziosmanpaşa’da Konuşuldu
Gaziosmanpaşa Belediyesi, Bilinmeyen Yönleriyle Postmodern Darbe’yi konuşmak üzere, dönemin tanıklarından AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli’nin katılımıyla bir konferans düzenlendi. Konferansta konuşan Benli, “Bu ülke Başbakan asmış olmanın acısını yaşadı. İnsanları sağcı, solcu diyerek birbirlerine düşman ettiler” dedi.
Güncel Haberi


Gaziosmanpaşa Belediyesi, “Bilinmeyen Yönleriyle Postmodern Darbe” konulu bir konferans gerçekleştirildi. Gaziosmanpaşa Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli ve Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Konferansa konuşmacı olarak katılan Milletvekili Benli, darbe girişimlerinin geçmiş tarihteki örnekleri ile 28 Şubat ve 15 Temmuz gecesi yaşananlar üzerine bilinmeyenleri anlattı.

 

“MECLİSİ BOMBALIYORLAR DEDİKLERİNDE İNANMADIM”

15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlatan AK Parti İstanbul İstanbul Milletvekili Fatma Benli “15 Temmuz sabahı Meclis’te saat ikiye kadar bir yasayı çıkartmak için uğraştık, bitti ve ben İstanbul’a geldim. Biliyorsunuz köprü işgal edildi, telefonlar geldi ek olarak teşkilatlardan mesaj geldi ve biz hemen sokaklara çıktık. Benim evim hemen Borsa’nın altında yukarı çıkarken benim evimin önünde arabama da ateş edildi, oradaki pek çok insana olduğu gibi. Sonra Atatürk Havalimanı’na giderken tankları gördüm içinde askerler yoktu ama tank gördüm, tank gördüğüm halde kendi arabamı ateş edildiği halde Ankara’daki danışmanım beni aradığında vekilim Meclisi bombalıyorlar dediğinde ben inanmadım” ifadelerini kullandı.

 

“UNUTMAYIN, UNUTURSANIZ TEKRARLANIR”

İstanbul’un göbeğinde tank görüp, kurşun sesleri duyduğunu ifade eden Benli, “Tüm bunlara rağmen birilerinin bizim ülkemizin kalbini yani meclisini bombalayacağını bir türlü aklıma hayalime yediremedim. Ben ertesi gün meclise gidip o bombalanan yerleri görene kadar inanmamıştım. İşte geçmişte yaşadığımız şeylerde biz gözümüzle görmediğimiz sürece o kadar hayal ürünü. 28 Şubat yaşandı ve biz bugün 28 Şubat’ta yaşananları bundan sonra başka 28 Şubatlar olmasın bundan sonra başka 15 Temmuzlar olmasın diye konuşuyoruz. Çok sevdiğim güzel bir söz vardır; unutmayın, unutursanız tekrarlanır” şeklinde konuştu.

 

“BU ÜLKE BAŞBAKAN ASMIŞ OLMANIN ACISINI YAŞADI”

“Türkiye ne yazık ki darbelerle ilgili çok hazin geçmişi olan bir ülke” diyerek sözlerini sürdüren AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli, “Eğer biz darbelerle gerektiği şekilde yüzleşemezsek yarın bir gün tekrar yaşanacak. Çoklu parti sistemine geçtiğimiz andan itibaren hemen darbe gerçeğiyle karşı karşıya kaldık. Ülkenin sahibi olduğuna inanan güçler hep halkın iradesi ile seçilen iktidarlar üzerine güçlerini ortaya koymaya çalıştılar. Bu ülke Başbakan asmış olmanın acısını yaşadı” dedi.

 

“İNSANLARI SAĞCI, SOLCU DİYEREK BİRBİRLERİNE DÜŞMAN ETTİLER”

Hain darbecilerin 28 Şubat’ta da halkı kandırarak darbe eylemlerini gerçekleştirebildiklerini belirten Benli, “Ben et balık kurumuna bir grup askerin gidip orada öldürüldüğünü zannettikleri üniversite öğrencilerinin kemiklerini aradıklarını bile duydum. Çünkü insanlar buna inanıyorlarmış, o inançla,o hayali ürünlerle darbeleri gerçekleştirebildiler. Bu ülkede insanları birbirlerine düşman ettiler, sağcı diye düşman ettiler, solcu diye düşman ettiler. Aynı aileden gençler birbirine düştü bugün öğreniyoruz ki, o 1980 darbesini oluşturan şartlar aslında gerçek değilmiş” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Türkiye’nin, Darbe, Tarihi, Gaziosmanpaşa’da, Konuşuldu,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 21.01.2019
Bugün
- 12°
Salı
- 12°
Çarşamba
- 14°
İstanbul

Güncelleme: 21.01.2019
İmsak
06:46
Sabah
08:17
Öğle
13:22
İkindi
15:51
Akşam
18:15
Yatsı
19:39
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

 

 

 

 

Haber Yazılımı