301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
24 Kasım 2018 - Cumartesi 13:05 Bu yazı 300 kez okundu
 
Güç gitmeden film bitmeden
Abdullah YILMAZ
gophabercom@gmail.com
 
 

İçinde yaşadığımız zaman dilimi tüm davranışlarımızı kontrol eder. O zaman diliminde geçerli olan egemen kültür bizi alır götürürken rota yanlış dahi olsa kafamızı kaldırıp bakamayız nereye gittiğimize.

 

Ekonomik ve siyasi alanda popüler olmak, güçlü olmak isteriz, ne pahasına olursa olsun. Tüm adalet bizim kazanım ve kayıplarımız üstüne kurulur.

 

Kazanırken hep biz kazanmalıyız.  İşte adalet o zaman adalettir.  Kural, kültür, itibar, sadakat, bizim kazanmamız üstüne kuruludur. 

 

Binlerce yıl da oluşan gelenek töre din bizim kazanmamız içinse değerlidir, sorgulama hakkı sadece bizde olmalı, sadece biz sorgulamalar yaparız, yargılarız ceza veririz. Hep hakliyiz.

 

Evlatlarımız, torunlarımız hep bizim koyduğumuz kurallar içinde ve zenginlikte yaşayacak, sistem oluşmuştur. Bunun aksini düşünmek bile hainlik olur. Ancak Zaman akar güç dengeleri değişir dün egemen olan güç yarın paspaye olur.  Keser artık bizi yontmaya başlar.

Geleceğim dediğin torunların darmaduman  olur, orda burada yiter gider.

 

Ben Osmanlı Sultanına gel  sanayi oluştur, öyle bir düzen kur. Gel bu düzeni kuranlarla iktidarı paylaş desem kafamı keserek  cezalandırırdı beni. Sonra ne oldu torunlar orda burada sığıntı oldu. Ne yapabildi dedesi hiç. Çünkü yoktu artık. Ne gücü ne bedeni.

 

Dünya  değişirken gücünü avamla, lordlarla paylaşan İngiltere krallığı hala yaşıyor.

 

Genç Türkiye Cumhuriyeti’nde gücü paylaşmayan CHP  askerin silahı kendi yönetim gücü ile dışardan destek aldığı ülkelerin teşviği ile halkını yok sayarak sadece güç dedi ne oldu. Yok saydığı Anadolu kültürü bugün ülkeyi yönetiyor. Paylaşsa ve kendi içinde terbiye etse idi bugün gene iktidardı. Yerelde güç kaynağı olan birden çok grup ekip gördük. Ne oldu? Güç gitti film bitti…

 
Etiketler: Güç, gitmeden, film, bitmeden, ,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 21.01.2019
Bugün
- 12°
Salı
- 12°
Çarşamba
- 14°
İstanbul

Güncelleme: 21.01.2019
İmsak
06:46
Sabah
08:17
Öğle
13:22
İkindi
15:51
Akşam
18:15
Yatsı
19:39
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

 

 

 

 

Haber Yazılımı